Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy beszélnek a svédek olyan...

Hogy beszélnek a svédek olyan jól angol nyelven?

Figyelt kérdés

2017. okt. 22. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulják.
2017. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A svédekről így konkrétan nem tudom, de pl amikor én kint voltam szlovéniában akkor meglepett, hogy 10-ből 8 tvcsatorna angol nyelvű volt és csak feliratozták szlovén nyelven. Ott azt mondták, hogy ezért beszélik ilyen jól az angolt főleg mert kiskorban még nem is tudnak olvasni, csak hallják és így megragad.
2017. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Egyrészt azért, amit az előző mond: ez a szinkronosdi nem sok országban divat, náluk is cask max a meséket szinkronizálják. Másrészt pedig azért, mert a svéd nagyon hasonlít az angolra - mind felépítésében, logikájában, mind szókincsében (ugye ezek mind germán nyelvek). Ha svéd lett volna az anyanyelvem, már én is beszélnék angolul és németül folyékonyan, ugyanazzal az erőbefektetéssel, amivel az angolt magyarként/finnként/törökként/japánként/stb. középszinten tanulnád meg.
2017. okt. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!