Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit mondjak a tanáromnak, ha...

Mit mondjak a tanáromnak, ha nem akarok elmenni a gólyabálra?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok , én nem vagyok be osztva sehova a golyabalra , tehát semmit nem kell csinalnom ... ez egy pénteki nap lesz este 6-10ig ... a másik meg hivatalos vagyok szulinapi buliba és az miatt sem tudnék sokáig maradni. Csak hát ugye azt nem mondhatom a tanáromnak h buli miatt :D :///

2017. okt. 24. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég, ha megmondod, hogy nem szeretnél menni.
2017. okt. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:

> Csak hát ugye azt nem mondhatom a tanáromnak h buli miatt


De. Mondhatod. Csak kicsit máshogy kell megfogalmazni. Van benne egy csipetnyi ferdítés, de hazugságnak nem mondható: „A gólyabál időpontjában nem halasztható magánjellegű elfoglaltságom van. Nevezetesen a család egy közeli ismerőse születésnapjának a megünneplésére vagyok hivatalos, és az ünnepelt csalódott lenne, ha nem jelennék meg.” (És tulajdonképpen így is van, a családnak te is része vagy, így a barátod kvázi a család ismerősének mondható. Hogy ki az illető arra meg nem muszáj válaszolni, lévén magánügyről van szó.)


Persze nem árt, ha a szülőkkel egyeztetsz, és ők keresik meg az osztályfőnököt.


~ ~ ~


Az iskola a házirendben szabályozhat dolgokat. Kötelezővé tehet a tanórákon kívüli iskolai rendezvényeken való részvételt is. Ami viszont kicsit homályos, hogy ezen kötelezettség megszegése milyen módon szankcionálható, a házirendek általában ezt már nem részletezik. Igazolatlan óra? Az problémás, mert melyik óráról is hiányoztál? Hány óráról is hiányoztál? Szerintem ha igazolatlan órával szankcionálnak, akkor lehet, hogy az is megtámadható.

2017. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy nem érsz rá/nem akarsz menni/dolgod van. Az ilyen gólyás dolgok ritka nagy hülyeségek, a tanárnak pedig semmi köze ahhoz, hogy miért nem mész el. Nem kötelezhetnek, hogy te péntek este egy iskolai rendezvényen vegyél részt.
2017. okt. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:

> Nem kötelezhetnek, hogy te péntek este egy iskolai rendezvényen vegyél részt.


Abban az esetben, ha a gólyabál a pedagógiai program része, akkor elvileg kötelező megjelenned. (Az – mint írtam – más kérdés, hogy ezen kötelezettség elmulasztása hogyan szankcionálható.)

2017. okt. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!