Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Napokban vettem egy új kandall...

Napokban vettem egy új kandallót. Begyújtottam és furcsa szag van, nem füst szag. Lehetséges hogy amivel levan fújva a kandalló annak a szaga lenne. Meg ha teszek a tűzre kinyitom az ajtót kidől a füst. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2017. okt. 25. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A furcsa szag 1-2 hét alatt el fog tűnni, csak "ráég a festék", annak a szagát érzed. Ez természetes minden új terméknél még elektromos hősugárzónál is.


Hogy dől visszafele a füst több oka is lehet, például kisebb a kéménykürtő átmérője mint ami a kandallónak kell vagy le van szűkítve a füstcső, hogy passzoljon a kéményeddel esetleg beépítésnél be lett rakva egy 90°-os könyök és így nem tud akadálytalanul felfele a füst.

2017. okt. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A furcsa szag megszünt.Mikkor kinyitom résre az ajtaját a kandallónak akkor sokkal jobban ég.De vajon az mitöl lehet ha tenni akarok rá fát kidöl a füst.Kicsit idegesìtő.Korom miatt lehtne? Pedig kikormoltam.
2017. okt. 26. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Perszé, ha kinyotod az ajtót vagy a huzatszabályzót akkor több levegőt kap.

De ha nagyon lángoltatod szeétég a vékony samott tégla ami benne van!

2017. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
DE MIÉRT DÖL KI A FÜST?
2017. okt. 26. 22:43
 5/6 kutykurutty1981 válasza:
Tartsd kicsit nyitva az ajtaját rárakás előtt, hogy kihúzzon a füst, és égő fára soha ne rakj, csak parázsra, és nem lesz bent semennyi füst.
2017. dec. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ráég a hőálló festék, majd elmúlik
2020. febr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!