Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogyha valaki...

Mit jelent az, hogyha valaki azt mondja, hogy "egy fillér sem maradt a zsebemben"?

Figyelt kérdés

2017. nov. 3. 23:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A fillér az egy régi pénznem. Mint a forint, csak régebbi. Egy vasam sincs már -is hasonló; szal hogy

elfogyott a pénze, üresek a zsebei, elfogyott a zseton, kifogyott a pénzből, nincs már, nem maradt pénze.

2017. nov. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
*ezt lehet adott pillanatra/napszakra is érteni, meg lehet úgyis, hogy valaki pl full elperelte tőle mindenét, vagy valami; szóval lehet úgy is, hogy a szó szoros értelmében nem maradt pénze, nem csak pillanatnyilag és hazamegy és otthon van még neki, de úgy is lehet érteni. Ez aktuálisan úgy ki tud derülni a szövegkörnyezetből + a megismert előzményekből tőle/vele/általa
2017. nov. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%
:) Jókat írtatok eddig, de valójában azt jelenti, hogy nagyon megijedt valamitől.
2017. nov. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Öö... Azt tudtam, hogy mi az a fillér, meg azt értem is hogy mit jelent a mondat. Az átvitt értelmére gondoltam, hogy azt nem értem, ez az én hibám volt hogy nem írtam oda.


Ettől függetlenül köszönöm a válaszokat.


Ha valakinek van még valami ötlete kíváncsian várom.😉

2017. nov. 4. 01:10
 5/21 anonim ***** válasza:
44%
Nincs átvitt értelem, s senki nem ijedt meg semmitől. Nem tudom, aki ezt írta, honnan veszi.
2017. nov. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
3-as vagyok. Lepontoztatok, de tényleg ezt jelenti. Ez olyan szólás-mondás.
2017. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

"Úgy megijedtem, hogy egy fillér sem maradt a zsebemben!"


A kérdező is átvitt értelemre gondolt, szóval nem értem, miért nem hiszitek el. :)

2017. nov. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#3 Én pedig örültem a válaszodnak.


És igen, mint ahogy mondták, az átvitt értelemre lennék kíváncsi.


Ugye volt egy szövegkörnyezet, és arra mondták ezt, akkor jelentheti azt is, hogy nincs mondanivalóm / te nyertél / ehhez nem fűzök semmit?

2017. nov. 4. 12:03
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

7-es is én vagyok, kérdező!


Már csak kíváncsiságból is utánanéztem a gugliban, ilyen szólás-mondást tényleg nem találtam.

Akkor már csak az maradt, hogy valamelyik nagypapámtól, nagymamámtól, szóval régi öregektől hallhattam ezt a mondást. De megjegyeztem, az biztos, mert ahogy megláttam a kérdésed, egyből ez ugrott be.


Írok egy linket, ahol találhatsz hasonlókat:


www.szolasmondas.hu, kulcsszavakat megadsz, és kidob többet is. :)

2017. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A google valóban nem segített sokat, azzal kezdtem. :/

2017. nov. 4. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!