Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogyha valaki...

Mit jelent az, hogyha valaki azt mondja, hogy "egy fillér sem maradt a zsebemben"?

Figyelt kérdés

2017. nov. 3. 23:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Pedig tényleg azt jelenti, hogy megijedt valaki. És az értelmezése szerint, úgy megijedt, hogy ijedtében annyira összerezzent, vagy ugrott, hogy az összes aprópénze kiszóródott a zsebéből. Szóval, egy fillérje sem maradt.

Ja, a fillér 1946-ig a pengő váltópénze volt, az utána bevezetett forintnak szintén fillér volt a váltópénze. De mára a forint már annyit veszített az értékéből, hogy nincs szükség váltópénzre, ezért a fillért kivonták a forgalomból.

2017. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%
11-es, köszi, akkor mégis jól emlékeztem. :))
2017. nov. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!


Így már akkor értem miért mondták ezt nekem. Van értelme.

2017. nov. 4. 21:28
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Aki szerint az az átvitt jelentése, hogy megijedt, támogassa meg az állítását megbízható forrással. A nálunk a falunkban nekem kevés.
2017. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Milyen érdekes hogy mégis így volt értelme annak a beszélgetésnek, így az átvitt értelmével.

Szeretem mikor úgy szólnak bele valamibe hogy azt se tudják miről van szó, de végülis ezt hogy én beszélgettem valakivel, nyilván én is csak kitaláltam mert sehova nincs leírva, és teljesen véletlenül tettem fel ezt a kérdést.

2017. nov. 5. 12:28
 16/21 anonim ***** válasza:

Akkor meg mi a fenét kérdezősködsz? Ha a te környezeted erre használja, akkor az a ti magánügyetek.

Ha a családomban a krumplis lángost arra mondjuk, hogy a szoláriumozott szomszéd csajt már megint csalja a pasija, attól még nem lesz a krumplis lángos jelentése más a világ számára.

2017. nov. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Annak a hozzászólónak van igaza a lepontozások ellenére is, aki ijedtségről beszél.

"Úgy megijedt, hogy egy garas/krajcár sem maradt a zsebében.

[link]

2017. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#16

Azért kérdeztem meg, mert mondjuk még soha senkitől nem hallottam ezt, csak akkor abban a beszélgetésben hallottam először, és amúgy képzeld, budapesti vagyok, nem falun élek. És az egy dolog hogy te nem ismersz valamit, attól az még létezhet, nincs olyan ember aki mindent tud vagy ha te ezt gondolod akkor most szerintem egy világ tört össze benned. Itt is állítják ketten hogy ezt jelenti és nem hiszem hogy úgy az életben sok közük lenne egymáshoz, és ugye a harmadik fél aki mondta és nyilván tudta a jelentését ha mondta és nem csak kitalált valamit ami éppen az eszébe jutott, én vagyok a negyedik fél aki értelmezi és összerakja a beszélgetést ami így lesz értelmes, szóval nem is értem hogy mi bajod van, elhiszem hogy nem hallottad még, én sem hallottam még eddig, úgy tudtam ez az oldal arra való hogyha nek tudok valamit, megkérdezzem, és az értelmes emberek válaszolnak akár rosszul is, de jó szándékkal. És vannak az ilyen hü**ék akik azt hiszik hogy ők az ászok.


De tudod, hü**ének lenni mindenkinek jogában áll, de te bántóan visszaélsz ezzel a lehetőséggel.

2017. nov. 5. 15:21
 19/21 anonim ***** válasza:
61%

5, 14, 16-os!


Áruld már el, az, hogy idejössz kekeckedni, neked ez földöntúli boldogságot okoz? Nem kötelező írkálni, lapozz tovább. Nyolcvanezer más kérdésre válaszolhatsz, de ezt most már hagyd abba, mert semmi értelme nincs. Éltem falun 5 és fél éves koromig, nagyvárosban lakom, nem mintha volna jelentősége, de ne tartsd már magad feljebbrendűnek, ha nem voltunk először biztosak, honnan ugrott be és honnan vettük... A frusztrációdat éld ki máshol.

Kérdező! Hagyd szerintem. :)

Linkeltek oldalt, ott van világosan, ez a lényeg.

2017. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%
Előző vagyok, ja és köszi 17-es! Értékeltem.
2017. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!