Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki és miért pontozza le a...

Ki és miért pontozza le a válaszokat?

Figyelt kérdés
Sok kérdést olvasok, ahol Anyukák, Kismamák kérnek tanácsot, tapasztalatot szeretnének gyűjteni különböző dolgokról és ha valaki leírja, hogy Ő mit csinált, illetve mit vett, amit hasznosnak gondolt, akkor rengetegen lepontozzák. Engem nagyon zavar. Én is többször leírtam milyen babakocsit vettem és miért vagy hogyan szültem (amit éppen kérdeztek) és rengeteg lepontozást kaptam.
2017. nov. 4. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos jó páran szórakozásnak tartják a lepontozgatást...
2017. nov. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudnak különbséget tenni a "tetszik" és a "hasznos" kifejezés között. Van, akinek nem az a fontos, hogy egy válasz hasznos lehet-e a kérdező számára, hanem, hogy a pontozónak tetszik-e. Elég sokan nem jutottak el még arra a szintre, hogy esetleg - számukra - negatívnak tűnő tanács is lehet hasznos a kérdezőnek: elrettentő példaként szolgálhat vagy megerősítheti a kérdezőt olyasmiben, amit ő is úgy gondolt, csak nem volt benne biztos vagy nem tudta mire számítson.

Én például igyekszem pont emiatt a lehető legkevesebbet hozzászólni pl. a babák/kisgyerekek étkezésével kapcsolatban, mert nem igazán felelek meg a manapság divatos trendeknek. Mondjuk nem is most vagyok kisgyerekes anyuka... De azért van némi tapasztalatom 3 gyerek után, 25 évre visszamenőleg.

2017. nov. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Mert ha nem ért veled egyet, már pirospacsizik.

Én adó, tb, munkaügy kérdésekre válaszolok, ebből élek, mindig alátámasztom jogszabállyal, ha valaki kéri. Volt itt kismama, akinek megszűnt a szerződése, itt kérdezett, miután elzavarta az oep és mindeni.

Leírtam, napra kiszámoltam, mikor megy álláskeresésire, stb. Most gyedet kap 😃

Vagy katás panaszkodott, hogy neki senki nem mondta, hogy milyen kevés lesz a gyed, leírtam, mit tegyen, pont a héten írt, hogy köszöni.

Mindkét kérdésnél 10% alatt vannak a válaszaim... Mert böki a csőrét valakinek, hogy ő rosszul tudja, más meg jól.

2017. nov. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, egy ilyen kérdésben láttam is, hogy a helyes válasz van lepontozva általad említett kérdésben, vicc az egész.



Kérdező, ne foglalkozz vele. Én sok éve vagyok itt, már megszoktam. Sokaknak ha nem tetszik valami, vagy nem értenek egyet, lepontoznak. Ritkán offért vagy haszontalan is megy de az más, legalább a nem hasznos fogalma meg van.

2017. nov. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Meg lehet tudatlanság, nekem is volt kérdés amikor meglepődtem a válaszon, kíváncsiságból csak utánanéztem és tényleg helyes volt a válasz. Oké én nem pontozok le senkit, de egy ilyen helyzetet is el tudok képzelni, senki se tudhat mindent.
2017. nov. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
50%

Ahogy látom itt is megy :D

Amúgy szerintem is benne van az, hogy az ikonok a mai “like” “nem-like” lehetőséget sugallják, tehát nem is a hasznos válasz kifejezést nézik a megnyomáskor, hanem hogy egyetértenek-e..

Eleinte én is bosszankodtam amikor lepontoztak, mert érdekes volt számomra hogy lehet “százalékokat” gyűjteni, de most már nem érdekel. Akinek tudok segíteni, az nem pontoz le.


Én azt vettem észre hogy leginkább azok pontoznak le akik:

1: abortusz ellen vagy mellett vannak

2: akik 6 hónap után táplálnak hozzá

3: akik nagyon sokáig szoptatnak és tápszer ellenesek


Nem akarok általánosítani, de egészen úgy tűnik nekem, hogy a makacs, akár szélsőséges saját elveihez hű emberek pontoznak le. Akik nem fogadják el ha van más válasz is.

2017. nov. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
51%
Én már főleg csak az olyan kérdéseknél akadok ki a lepontozáson, hogy pl. "Hány évesen szültél?" és hasonlók, mert a tényeken tényleg nem értem,mi a fenét lehet kritizálni??
2017. nov. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy a toplistán látszik, vannak olyan felhasználók, akiknek egy darab válaszuk nincs, kérdésük se, de pontozásért is jár pont.
2017. nov. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem csak simán értelmi fogyatékosok :)

Jöhet a lepontozás! Mindenki, aki úgy érzi magáról, hogy szellemi fogyatékos, nyomjon egy pirosat!

2017. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem vagyok egyedül akkor, hogy furcsálom a dolgot. Igen, 0%-ot kaptam amikor leírtam egyszer, hogy mikor szültem, hány éves voltam. Bocsánat, lehet bugyuta a kérdésem, de már fortyogott bennem a dolog. De valaki ide is jár lepontozni🙄😡.
2017. nov. 5. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!