Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miert nem csak a Kerdezö...

Miert nem csak a Kerdezö pontozza a valaszokat? Csak neki irjuk a valaszt, vagy?

Figyelt kérdés

Miközben mindenki lehülyezi (+lepontoz) a valaszaimat, a kerdezönek szinte mindig kifejezetten hasznos/talalo/raerzett a lenyegre es hasonlo.

Evek ota csak azert jelenek meg neha, mert a kerdezök visszajelzesei pozitivak, bezzeg a valaszolok keretlen megjegyzesei... mar-mar a mobbing hatarat suroljak.... igy aztan lelekben is elfutok.

A kritizalo kedv lelohasztasa persze lehet, h rontana az oldal nezettseget (?), de akkor miert nem ugy jelenik meg alul, hogy

"A válaszíró a kerdezök ertekelese szerint ...%-ban hasznos válaszokat ad,

a valaszolok szerint ...%-ban hasznos válaszokat ad"?

Igy sztem jobban takarna a valosagot.



#pontozás #hasznos valasz
2016. máj. 19. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok kérdező szándékosan provokál vagy olyan tévhitben él amiből nem lehet kiteríteni. Ezekben az esetekben a nyilvánvalóan hasznos és objektíven helyes válaszokat ugyanúgy elutasítja a kérdező, és ennek megfelelően ezt negatívan pontozná. A tévesen alulértékelt válaszolók értékelése arra engedne következtetni hogy ő rossz válaszokat ad, miközben csak a kérdezőnek nem tetszett.


Ugyanaz lenne, mint most csak a másik oldalról. Amíg itt vannak jó érzésű emberek akik elismerik a jót és kiszórják a rosszat, a pontozás többnyire a valóságot fogja mutatni. Ilyenkor jobb ha több látogató tudja értékelni a jót, nem csak az 1 db kérdező (abból pedig eleve nem lehet százalékot számítani, mert vagy 100, vagy 50, vagy 0 lenne).

2016. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm valaszat!

Pont emiatt nem lenne-e jobb, ha külön lenne bontva egy-egy valaszadonal az Olvasok ertekelese es külön a Kerdezö ertekelese?


Mert ha csak a Kerdezöe, vagy az altalam irt helyzet mindkettö egyoldalu ertekeles.

Amit Ön irt, az egyebkent a "hasonszörüseg" miatt nem fedi a valaszok objektiv erteket. Szinte sosem egymast követik a meröben ellentetes valaszok, hanem 8-10 valasz egymas utan hasonlo allaspontot kepvisel (az elsö es azt megelözö valaszok befolyasolo hatasara), majd vki felhivja a figyelmet egy masik nezöpontra, ezert a követkzezö 8-10 meröben az ellentetet bizonyitja es attol függöen, mennyire van elöl a tema ill. tartalmatol is függöen ezek tovabb ismetlödhetnek. Ha a tema kevesbe erdekes, hatra kerül...stb, akkor a mas nezöpontu valaszt lepontozzak az elsö valaszadok es nem erkezik több valasz, es mar nem jönnek a vele azonos allaspontuak "felpontozni".


A Kerdezö provokalo szandeka viszont leggyakrabban mar a kerdesböl is latszik, de legkesöbb utana a kommentekböl. Aki ezek utan is ir, az nem segiteni akar a kerdezönek, annak valami mas a szandeka (az egojaval).

2016. máj. 21. 00:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem csak a kérdező értékeli a válaszokat, mert a GYK a válaszolón kívül bárki számára lehetővé teszi az értékelést, és élnek vele. A GYIK-ben bíztatnak is az értékelésre: „Ha egyetértesz a véleményével, értékeld válaszát!”, „Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!”

Eleve úgy van kialakítva az értékelés, hogy csak akkor jelenik meg, ha az értékelők válasz-értékelési százalékainak összege eléri a 125%-ot; vagyis, legkevesebb 2 értékelés kell.

Ezen kívül, arra van értékelési mód, hogy „Hasznos számodra ez a válasz?”. Az értékeléssel nem arra lehet válaszolni, hogy a kérdező számára hasznos-e, nem is arra, hogy az értékelő szerint hasznos e, nem is arra, hogy milyen a válasz jósága, objektív értéke; hanem arra, hogy az értékelő számára hasznos e?


Véleményem szerint a kérdező értékelésének különválasztása nem lenne jó. Míg nem lehet tudni, hogy egyébként kik értékelték a válaszokat, azt tudni lehetne, hogy a kérdező hogyan értékelt. Vitákat szülne, ha értékelne, ha nem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__4098122-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1421926-..

Ráadásul, sokszor nem is tudhatja, hogyan értékeljen. Például, a kérdező helyében itt hogyan értékelnél: [link] ? Milyen jó lenne, ha a vonatkozó jogszabályok ismeretében és alkalmazásában jártas, vagy ezügyben saját, illetve megbízható személy tapasztalatával rendelkező felhasználók értékeléssel segítenék a kérdezőt.

De több példát láttam arra, mikor hasonló történt: valaki határozottan állított valamit, újságcikk linkjét is megadta bizonyításul. A kérdező megköszönte, írta, hogy ment a zöld pacsi. Aztán más megírta, hogy nézzék már meg, a linkelt cikk a dátuma szerint 18 éves, azóta háromszor változott a jogszabály, jelenlegi formájában 4 éve van meg, és csaknem ellentétes azzal, amit az első írt, és linkelte a hatályos jogszabályt. De, magam is jártam úgy, (most is szégyenkezem, ha visszagondolok rá), egy bonyolult matek házi feladatnál hibát vétettem (nem egy lépésben oldottam meg, hanem segítségképp részletezve, apró lépésekben, magyarázatokkal, és egy részeredményt elvétve vettem át). Látványos volt, a kérdező köszönte, írta, hogy nyomta a zöld kezet. Aztán másnap, valaki észrevette a hibát, de nem világított rá, csak megírta, jóval kevésbé formásan és részletezve, a jó megoldást. Én 100%-ot kaptam, ő jóval kevesebbet. Mikor ezt észrevettem, még nekem kellett bizonykodnom, hogy hibáztam, nem az enyém a jó megoldás.


De, teljesen mindegy, hogy melyikünknek mi a véleménye erről; ki szeretne, és milyen változtatást. Ehhez a GYK üzemeltetőjének kellene változtatnia. Felhasználók nem változtathatják meg a többi felhasználó felfogását, cselekedeteit, sem a működést nem módosíthatják. Ha olyan céllal írtad a kérdésed, hogy sok támogatót gyűjts az üzemeltetőhöz beadni tervezett javaslatodhoz, akkor nagyon melléfogtál. Ebben az alkategóriában jóval 10 alatti válasz szokott érkezni egy-egy kérdésre, és a módosító javaslatot tartalmazóknál ezek egy része (van, hogy mind) elutasító.

Ilyen témájú kérdések is voltak már:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__7273651-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__7173981-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1320701-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__6920574-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

Ha valóban változást szeretnél, akkor azt, ide írt kérdéssel, nem érheted el. Keresd meg az üzemeltetőt írásban, vagy személyesen. Ez a WebMinute Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság, ahogy az oldal jogi nyilatkozatából is kiderül. Van honlapjuk, címmel, elérhetőséggel. Vélhetően nem teszed meg, akárcsak mások, akik hasonlóan, módosítási javaslatokat írtak, látszólag kérdésként; hiszen bizonyára te is tudod, hogy semmi sem lenne belőle.

2016. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az informaciokat köszönöm.


"a kérdező helyében itt hogyan értékelnél": Egyetertek, jo lenne, ha hozzaertök irnanak, es nem allitananak biztosra dolgokat azok, akik nem biztosan tudjak a valaszt - de spec. pont ilyen kerdesnek a kerdezö a neten gyorsabban utananezhet a vonatkozo jogszabalyban vagy szakertöi oldalon. En a 2. valaszt hasznosnak ertekelnem, mivel hozzairta, h ö igy tudja, a masikat nem ertekelnem, ha nem tudom a valaszt. De ez szubjektiv, es sztem nem baj, ha mas mashogy ertekeli, vagy ha nem ertekeli, mert ez az ö dolga. (Pl. ha sztem hasznos is a valasz, szte nem, ebböl tudom, h nem segitettem.)


Sztem a beidezett kerdesekböl is az latszik, h sokan nem ertenek egyet ezzel a pontozasi rendszerrel. A kerdeseknel kialakulo vitakat ide kevereni aztan vegkepp felesleges, ez egy sokkal összetettebb dolog, kevesbe befolyasoljak az oldal szabalyai, inkabb az erintettek lelkiallapota. A beidezett kerdesekböl az is latszik, tök mindegy, akinek vitatkozni van kedve, barmibe bele lehet kötni, az allo faba is.

Sztem igy a pontozasnak nincs ertelme, mert hiaba hasznos a kerdezö szerint a valaszom, ha nem ezt tükrözi a pontozas! En ugy gondolom, h a pontozas csak MAGAMNAK jelezze vissza, h segitettem-e vagy nem. Mas szempontot keresni a pontozasnal sztem mar jatszma... Es mit tükröz a jelenlegi pontozas? Az egvilagon semmit.


Hogy milyen cellal irtam a kerdest? Remeltem, h egy moderator olvassa vagy aki erdekelt az oldal üzemelteteseben, hozza tud szolni, es talan valami meggyözöt irnak, vagy ha tudnak erröl, talan atgondoljak. Az eleve rossz szandek feltetelezeset, majd hogy a rossz feltetelezesböl mindjart az eselytelen modositasra következtet a valaszaban - sajnos ez a hangnem uralja ezt az oldalt.

Milyen jogi nyilatkozat, honlap, GYK elerhetöseg?? - Az email cimemre mar nagyon regota be sem leptem, a jelszot sem tudom biztosan, es egyszerüen nekem annyit nem er meg a GYK-en tenykedes, h ennel több idöt forditsak, vagy lepeseket tegyek a modositasra. Valoszinüleg masok is ugyanezert nem tettek többet! Az üzemeltetönek erdeke, h jobb legyen az oldal, a mienk csak egy-egy javaslat ehhez. Mondjuk ez is sokat elmond az oldalrol, hogy az üzemeltetö csak ilyen komplikaltan elerhetö... :D

2016. máj. 23. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!