Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan alkossunk végtelent?

Hogyan alkossunk végtelent?

Figyelt kérdés
A filozófia professzorom, azt mondta, hogy Isten magasabb nálam, mert ő végtelen, én pedig nem az, ezért nem lehet, hogy Istent egy ember teremtette. Erre én azt válaszoltam, hogy attól még, hogy én nem vagyok végtelen, alkothatok végtelent. Azt mondta, ha bebizonyítom, megajánlott ötöst kapok. Szóval, hogy alkossak végtelent?

2017. nov. 8. 20:22
 1/2 naturella válasza:
Vágj le egy db cérnát és kösd össze a végeit!Vagy: vágj 1 cm széles papírcsíkot és ragaszd,fordítsd össze a 2 végét úgy, hogy 8-as alakú legyen/= mőbiusz/.Egyébként meg mindig mondhatsz nagyobb számot a végtelennél, ha hozzáteszed, h "+1" :)))
2017. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az isten szerintem lényegében a lelkiismeretünkkel azonos a funkcióját tekintve (mindkettő fogalom és jelenség a genetikai anyagunkból származik, a lelkiismeret a létfenntartó ösztöneink legfőbb kommunikátora a tudatunk felé).

Szerintem ha istent végtelennek tekintjük, az az általa (vagyis a lelkiismeret által) kitűzött feladatok tökéletes teljesítését jelenti. És mivel az emberi természet eleve rosszra csábítható, emiatt ez (tehát az, hogy minden lelkiismereti előírást teljesítesz) gyakorlatilag lehetetlen. Tehát itt találkozik a két dolog lehetetlensége, emiatt akár a végtelent tekinthetjük akár a tökéletes erkölcsnek is, annak végtelen nehéz megvalósíthatósága miatt. A tökéletes erkölcs ugyanis szerintem akkor áll elő, ha valaki a lelkiismerete minden utasítását teljesíti. Tehát a tökéletes erkölcsösség végtelen nehézsége tekinthető emberi viszonylatban magának a végtelennek is.

Máshonnan nézve, mivel a gyarlóság, tehát az erkölcsi gyengeség, lényegében az erkölcstelenség viszont tökéletesen képes megvalósulni, a gyarlóságot tekinthetjük végtelennek is, de negatív végtelennek, ha ez így nem túl idegesítő. Maga a végtelen is szinte elképzelhetetlen, akkor miért ne létezhetne negatív végtelen is?! :-)

2017. nov. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!