Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy oldjak meg hatékonyabban...

Hogy oldjak meg hatékonyabban fejtörőket?

Figyelt kérdés

A fejtörők felét meg tudom oldani, de még mindig vannak olyanok, amelyekre képtelen vagyok rájönni pedig egyszerű.


Hogy lehetnék találékonyabb?



2017. nov. 14. 00:02
 1/2 2*Sü ***** válasza:
55%

A fejtörők zömének megoldásához intelligencia kell. Az intelligencia nagyjából fele mértékben genetikai örökség, a másik fele meg javarészt gyerekkorban dől el, ebben szerepet játszik a tápláltság, az ingergazdag környezet, stb… Ez dönti el a potenciális maximális intelligenciát. Az oktatási rendszer viszont nagyjából ez a potenciált be is szokta általában tetőzni, tehát sokat nem lehet rajta javítani.


Mensa tag vagyok, ami azt jelenti, hogy az intelligencia hányadosom magasabb, mint az emberek 98%-nak, de sok olyan fejtörő van, amire én sem jövök rá rögtön. Sőt sok olyan fejtörő van, amire hosszas, akár több napos gondolkodás után sem. A fejtörők már csak ilyenek, ezért hívják őket fejtörőnek.

2017. nov. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nem megy egy fejtörő, sokszor rosszabb, ha agyal rajta az ember. Néha csak úgy jön a megoldás. Egyszerűen beugrik.
2017. nov. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!