Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan keressek hatékonyabban...

Kérdezőférfi kérdése:

Hogyan keressek hatékonyabban állást?

Figyelt kérdés

Tudnátok bevált praktikákat mondani, hogy hogyan lehet jobban állást keresni? A neten sok a kamu hirdetés és sokszor nem szivárog ki a munkahelyekről az álláslehetőségek mert 1 ottani kolléga betölti a helyet mielőtt meghirdetnék nyilvánosan. Szüleim, nem magas beosztásban dolgoznak, még nem is vezető beosztásban, ezért nem tudnak segíteni úgy mint ahogy mások szoktak a gyerekeiken. Az önéletrajzom, jó, mert amikor végre találok 1 rendes hirdetést akkor rögtön behívnak és el tudom nyerni a tetszésüket hogy felvegyenek, de eddig csak olyan állást tudtam betölteni amivel csak az éhbért tudtam megkeresni a végzetségemhez képest. Hosszútávon, 2 év után ez számomra elég elkeserítő tud már lenni.

Ráadásul ez idő alatt olyan munkahelyeim voltak ahol nem tudtam elhelyezkedni sokáig. Ez idő alatt dolgoztam 1 helyen 3/4 évet a többi pedig 1 naptól 2 hónapig tudtam dolgozni miközben a munkák közt hetek, hónapok teltek el mire találtam állást.


Szeretnék végre 1 olyan állást találni ahol rendesen megfizetnek és hosszútávon tudnék dolgozni ott, több éven át.

Az előbb említett állásideált hogy töltik be egyes emberek?? anélkül nem is lehet hogyha nem vagyok valakinek a csókos ismerőse!?!!



2014. febr. 7. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit tanultál, mihez értesz, beszélsz-e valamilyen nyelvet, milyen térségben laksz és sajnos a gyakori munkahely váltás nem éppen előnyös az önéletrajzban. Ki kéne bírnod egy helyen tovább. Hogy aztán legyen mire hivatkoznod később. Néhány hónapos munkákat van ahol figyelembe se vesznek!
2014. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Budapesten élek, középszintű érettségim van, nincs nyelvvizsgám, de nem felejtem az angolt.

Van egy technikusi végzetségem és az új targoncavezetői engedélyem.


Ideiglenes munkaként míg nem találok jobbat, érdemes lenne "leraknom" bolti eladó felnőttképzést? mostanában még arra is kérik az OKJ végzetséget annak ellenére, hogy olyan kevéske az elvárások hogy még betanítást se igényel nagyon, ráadásul annyian jelentkeznek erre a könnyű munkára hogy még erre is kihívás bejutni:S

2014. febr. 7. 10:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Targoncavezetőivel simán bevezsnek boltba
2014. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért nem mész el raktárosnak valahová? Targoncás jogsival, érettségivel simán felvesznek. Pesten sok olyan logisztikai cég van, ahol nagy szükségük van ilyen munkaerőre.

Hajrá nézelődj!

2014. febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Raktárba is szoktak keresni targoncást

Mindenféle targoncára megvan a képzettséged?

2014. febr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De nem rossz ötlet a továbbképzés sem v. második szakma megszerzése sem, csak mindenhova szokott kelleni valamennyi gyakorlat
2014. febr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Megvan a gyalogkíséretű,vezetőállásos és vezetőüléses is, de eddig nem jeleztek vissza nekem, mert szerintem a munkáltatók várják a bolti eladó+ targonca végzetségű embereket. ennyire számítana az előbbi? az csak 60 ezres képzés az utóbbi jóval drágább, úgy hogy nem is értem miért nem jeleznek vissza.

tudnátok említeni nekem logisztikai cégeket?nem ismerek ilyen vállalatokat. eddig csak a tesco-auchan és spar féle multicégek raktáraihoz küldtem be jelentkezést.

én eddig csak

2014. febr. 7. 10:52
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, mindenhova kérik a gyakorlatot de csesszék meg, még is honnan lenne pályakezdőként!
2014. febr. 7. 10:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Amúgy: DHL, DPD, Reptér... akkor Budaörs, Dunakeszi ezek a térségek is tele vannak ilyen jellegű cégekkel. Csak használd a google-t. Ha nincs is meghirdetve konkréten munka, sok helyen van lehetőség jelentkezni adatbázisba. Az is lehet hogy elküldöd és néhány napon belül megkeresnek már.

2014. febr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!