Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki találta ki a ketchupos...

Ki találta ki a ketchupos tésztát?

Figyelt kérdés

Mai nap elgondolkoztam azon , hogy kitalálhatta ki ezt az ételt ...



Csak komoly válaszokat kérek ...


2017. nov. 14. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami kétségbeesett egyetemista, aki nem talált más kaját, és kirpóbálta.
2017. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:

Kezdetben vala a bolognai spagetti. Abba most ne menjünk bele, hogy alapvetően nem Bolognából származik, az arab hódítások nyomán előbb Szicíliában jelent meg, onnan indult el Nápoly irányába, majd Észak-Itálián keresztül világ körüli útjára.


Ugye ennek az alapja egy darált húsos, paradicsomos szószos ragu. Vegetáriánus formájában darált hús nélküli formájában is előfordul. Nyilván valaki vagy vegetáriánus volt, vagy nem tellett neki húsra, paradicsomszósz helyett is csak némi ketchup volt otthon a hűtőben és ebből próbált összehozni egy csökkentett módban futó spagettit. Mivel nem lett ehetetlen, így bizonyára megosztotta a „receptet” másokkal is, és így lett eléggé elterjedt, főleg szűkös anyagi lehetőségekkel bíró kollégisták körében.

2017. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Jujj olvastam a kérdést:D te kerdezted sztem hogy ezt hogy lehet megenni :'D na én holnap kipróbálom :'''D
2017. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kim Dzsong Un, a hamburgert is ő találta fel.
2017. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!