Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti szoktatok borravalót adni?...

Ti szoktatok borravalót adni? (Főképpen kozmetikában érdekelne)

Figyelt kérdés
Általában 500 forint borravalót adok, de volt már, hogy ezrest is adtam, nem azért, mert annyira nagyon meg lennék elégedve a szolgáltatással, hanem csak úgy, azonban akinek adom nem épp olyan reakciót ad amilyet várok, és nálam sem fán terem a pénz, sok ismerősöm azt mondja, hogy túlzásba viszem a borravaló adást.
2017. nov. 22. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezekkel az összegekkel túlzásba viszed, igen. Azt mondják, hogy elégedettségtől függően 10-15% illik. 20% már bizalmaskodó. A kevesebb meg megalázó. A bunkó felszolgálónak rendszeresen odalökök fizetéskor 2-3 darab 5 forintost.
2017. nov. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én nem vagyok az a nagy borravaló adogató... már bocsánat, de a bölcsődében én sem kapok minden sz*ros pelenka után 100-200 forintot sem... ők is kapnak fizetést...

a kozmetikus, stb. pedig úgy alakítja az árait, hogy neki megérje... ha 50-70 stb.re végződik, akkor azt kikerekítem, és úgy kérek vissza csak

2017. nov. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kajafutárnak 500 Ft körül szoktam adni, étteremben is 10% minimum, de fodrásztól, kozmitól egyszerűen sajnálom, így is piszok drágán dolgoznak a 8 osztályukkal, és szinte sosem végeznek normális munkát.
2017. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, egyébként én is olyan 100-200 forintot tartanék normálisan borravalónak, amit én adok az már tényleg túlzás lehet, de a kozmetikus kiscsaj mit mondjak, nem igazán hálás ezután sem, már kb én érzem úgy magam mintha még mindig keveset adnék így is, pedig ezeket az árakat valóban ők szabják meg, és már borravaló nélkül is elég sokat elkér...
2017. nov. 22. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
ha "hálátlan", keress másik kozmetikust... biztos nem járnék oda, ahol nem érzem jól magam, nem szimpi a szolgáltatást nyújtó
2017. nov. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!