Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Spórolás szempontjából megéri...

Spórolás szempontjából megéri egy drágább márkásabb cipőt venni?

Figyelt kérdés
Megéri egy márkásabb utcai cipőt venni mindennapi használatra annak reményébe hogy tovább bírja majd mint egy kínai cipő? Vagy jobban megéri negyed áron gyakrabban lecserélni a kínait?

2017. nov. 24. 19:34
 1/6 Bok Globule ***** válasza:
Hát ha márkánál nem az adidaszra meg a nájkira gondolsz, akkor megére. Ha tényleg tartós lábbelit akarsz, akkor vedd figyelembe a jó minőségű gumi talpat és lehetőleg bőrből legyen, meg aztán varrva legyen ott, ahol az olcsót ragasztják. Személy szerint télen és hideg időben csak bakancsot hordok. Nem vagyok jómódú, de hajlandó vagyok gyűjteni egy éven át egy Panam Jack vagy egy Dr. Marten bakancsra, de szóba jöhet még a CAT, a Wrangler, a Mustang. Cipőből is érdemes gyűjteni mondjuk egy Columbia-ra vagy New Blanace-ra, Karrimor sem tűnik rossznak, mondjuk ezek nem éppen "divatos" cipők, már a küllemük. Ha rendesn ápolva vannak akkor akár egy életre szólhatnak. De az echte kínai/piacos cipő nem csak szétesik a lábadon, de egy katasztrófa az ergonómiájuk, talpa semmi, egy élesebb kavics kiszakítja, olyan mintha mezítláb járnál, ráadásul nem egészséges a csontozatnak és az izületeknek. Nem éri meg cserélgetni. Ha negyed éveten veszel cirka 5000 forintért egy kínai cipőt, már bőven kijön egy minőségi cipő ára, ami több évet kibír. Persze, ha nem vagy 120 kiló és nem úgy lépsz, aki mfelszedi maga után az aszfaltot.
2017. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen . A gagyi másolatok és a keleti olcsó cipők trágyák , foszlanak repednek törnek , míg egy jó cipő ha váltottan hordod 3-4 évet kibír addig a kínai 6 hónap alatt eltűnik .Némelyekben talpbetét sincs és a méretük formájuk is eltérhet. Télre komolyabb cipő kell és tavaszra is egy meg nyárra egy jó túra szandál . Skechers , CAT , Nike , Adidas , Puma ,Asics , NB jó márka . Mustang nem valami tartós . Deichmann Memphis is ócska lett , 6 éve még klasszak voltak de mára nem szabad venni talán melóra sportra .
2017. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bok Globule ***** válasza:
Valóban. A Mustang cipők nagyrésza már szintetikus.
2017. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

New Balance.

Jelenleg 3 párat nyúzok. Kényelmes, tartós, divatos, fiatalos.

2017. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a Timberland megerte, mar ot eves es semmi baja. Minden nap ebben vagyok osszel es telen.

Eddig egy cipom se nagyon birta meg ki a ket evet.

2023. márc. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-os vagyok, 75.000-ert vettem ot eve, most 90.000-ert aruljak!
2023. márc. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!