Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diák munka 13 éveseknek?!

Diák munka 13 éveseknek?!

Figyelt kérdés
Milyen munkát lehet ilyen korban találni és most valami komolyabbra gondolok! De jöhet a többi is! Köszi:D

2017. nov. 26. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Legalásian semmilyet. Törvény szerint 15 éves kortól vállalhatsz munkát iskola szünetekben szülői engedéllyel, 16 éves kortól már nem kell engedély, és bármikor vállalhasz (kivéve éjszaka, ahhoz 18-nak kell lenned) Fekete munkát talán találsz, bár ennyi idősen az is felejtős szerintem.
2017. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kérdező kora miatt a kérdésre adott érdemi részt nem érinti, de a #1-es válaszban tévedés van.

A 16. életév betöltésétől nem csak iskolai szünet alatt lehet munkát vállalni, de aki még nem töltötte be a 18. életévét, az fiatal munkavállaló. És, fiatal munkavállaló esetén a munkaszerződés megkötéséhez a törvényes képviselő hozzájárulása szükséges. ← Munka Törvénykönyve 4. § és 21. § (4). Téves, hogy nem kell szülői engedély.

És, sokkal több megkülönböztetés van, mint csak hogy éjszakai munkát nem végezhet. ← Munka Törvénykönyve 114. § (1)-(4), 119. § (1), 212. § (4).

[link]

2017. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:

Az előzőket kiegészíteném annyival, hogy nem érdeke senkinek, hogy illegálisan munkát adjon. Válogathat a legális diákmunkások közül, miért kockáztatna meg egy lebukást, ami után súlyos büntetést kellene fizetnie? Hacsak nem valami ismerősről van szó, senki nem fog neked illegálisan, 13 évesen munkát adni, de még egy ismerős is húzná a száját.


Nem véletlenül ez a törvény. 13 évesen ne akarj dolgozni. A szüleid feladata, hogy az életed anyagi hátterét biztosítsák. Neked meg az a dolgod, hogy tanulj, meg az, hogy gyerek legyél. Lehet, hogy nem kapsz meg mindent, amire azt gondolod, hogy szükséged lenne, és ezért kell a pénz, akkor meg az is feladatod, hogy megtanuld, hogy nem minden igény elégíthető ki, pláne nem azonnal, és ezt is el kell fogadni.

2017. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Lehet hogy kicsit késői, de én 13 vagyok,és gyerektáborban/gyereknapokom napokon szoktam önkénteskedni, segíteni.

(Nem pénzért, szóval ha az kell nem tudok segíteni)

2018. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!