Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem állunk át fosszílisr...

Miért nem állunk át fosszílisról megújult energiára, és mi történne, ha ezt megtennénk?

Figyelt kérdés
Erről kell fogalmazást írnom, de nem teljesen értem a kérdést, és az interneten sem találtam ehhez hasonlót...

2017. nov. 29. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:

jelenleg azért nem állhatunk át a megújulókra, mert az emberiség hatalmas energiaigénylét kizárólag a hatalmas mennyiségben megtalálható fosszilis eregiahordozók képesek kielégiteni.

és irj arról, hogy milyen életünk lenne benzin/gázolaj/szén/áram nélkül (tömegközlekedés, erőművek, áram nem jön a konnektorból, stb.).

2017. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2017. nov. 29. 18:07
 3/5 fabijoe ***** válasza:
53%

Legelső sorban azért, mert a kőolaj alapú ipar és a rá épült egész iparágakban hatalmas érdekeltségek vannak. A kőolaj kitermeléstől a vegyiparon keresztül az autók (és haszonjárművek, repülőgépek, hadieszközök) gyártóiig, a műanyag iparig minden a kőolajra épül. A kőolaj kitermelés megszűnése egész iparágak érdekeit - és nem is csak a dolgozókét, hanem a profitot, és ez a jelenlegi világban SOKKAL fontosabb - veszélyeztetné.

Az alternatív energiafoprrások kutatása és főként hasznosítása az egész jelenlegi fejlett ipari civilációt fenekestül felfordítja majd. Ez a fő ok - szerintem.

2017. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még nem tudunk, mert nem termelnek eleget, és nem is gazdaságos, de remélhetőleg ez majd változni fog.
2017. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
2017. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!