Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » SOS! Hogy írjam meg ezt a...

SOS! Hogy írjam meg ezt a levelet?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, sajnos szüleimet nem tudom megkérni mert nekik lesz a rendelt dolog. Szóval, egy vállalkozásnak szeretnék írni ami különféle dolgokat árul, hogy szólítsam meg őket? Tisztelt.., Üdvözlöm, Kedves... Persze ez gépi formátum lesz (e-mail)

Köszönöm előre



2017. dec. 4. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Általában két egyszerű szabály van: ha hivatalos a levél akkor "Tisztelt .....!" a megszólítás és "Tisztelettel [neved]" a lezárása. Ha baráti akkor "Kedves ....!" a kezdete és "Üdvözlettel [neved]" a vége.


Ha van személy akkor név szerint címzed: "Tisztelt Nagy Péter!", ha nem ismert a címzett vagy a titulusát használod akkor végig nagybetűs: "Tisztelt Ügyvezető Igazgató Úr!". A "Tisztelt Cím/Címzett" kerülendő, ugyanakkor ha nem tudod személy szerint ki fogja megkapni akkor nehéz ezt megkerülni: "Tisztelt Eladó!", illetve a "Tisztelt XY Kft!" is elég furán hangzik mert egy céget szólítasz meg és nem személyt.


Bár az etikett nem javasolja, én mégis láttam már olyan példát hogy egyszerűen nem volt megnevezve a címzett, hanem egyből kifejtette a mondanivalót. Más kérdés hogy aki ezt olvasta az vajon mit gondolt róla.

2017. dec. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget jól jött!
2017. dec. 4. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!