Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy mukodik a probaido? (lent)

Hogy mukodik a probaido? (lent)

Figyelt kérdés
Novemberben elkezdtem dolgozni, 4 honapos probaidovel. Azonban rajottem az 1 honap alatt, hogy nem ez az alom melom. Szeretnek felmondani, de nem tudom, hogy mukodik. Ugy gondoltam, hogy mivel van szabadsagom, es az unnepek miatt tobb nap esik hetvegere, januar 2-an mondanek fel. Viszont, akkor mar nem lehet a beosztason valtoztatni es nem szeretnek a kollegaimmal kibabralni, hogy helyettesiteni kell, vagy emberhiannyal lesznek. Az a kerdesem, hogy mivel probaidos vagyok, van -e olyan lehetosegem, hogy december 29-en beadom a felmondasom, de csak 2-tol szunne meg a munkaviszonyom? Vagy a probaidovel, ha felmondok, akkor aznaptol mar meg is szunik? Elso munkahelyem egyebkent. Koszonom elore is a valaszokat!
2017. dec. 12. 06:56
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szóljál, legyél tisztességes. Te is elvárnád ugyanezt. Ne már, hogy rögtön az első munkahelyen a sumákolással kezded. Te mit szólnál ha a negyedik hónap végén dobnának ki?....
2017. dec. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet problema van az ertelmezeseddel. Pont, hogy nem akarom oket sz**ban hagyni. De mivel nem tudom, hogy van e ilyen opcio, hogy en hatarozzam meg meddig maradok, nem tudom, hogy mikor adjam be. Mert nekem azt mondtak, hogy probaido alatt azonnal hatalyu.
2017. dec. 12. 08:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem olyan szűk területen vagy kis településen dolgozol, ahol könnyen rossz híredet tudja kelteni a cégvezetés, akkor add be jan. 2-án. Neked ez az érdeked.

Helyettesíteni kell? Emberhiánnyal lesznek?

Ha megbetegedne valaki, akkor is kéne. Amelyik cég ettől összedől, az nem is érdemel mást.

Arról nem is beszélve, hogy egy próbaidős emberrel ők sem számolhatnak biztosra. Pontosan tudják, hogy bármelyik nap felmondhatsz, sőt, az is lehet, hogy ők is azt tervezték, hogy felmondanak neked a próbaidőd végén.


Az más kérdés, hogy nálam alapelv, hogy kizárólag akkor mondok fel egy munkahelyen, ha egy másik már van helyette.

Azért gondold végig, nehogy fél év munkanélküliség után a lábtörlő alatt bekúszva kelljen visszakéredzkedned - mert akkor az ilyen apróságok is számítanak, hogy hogyan mentél el tőlük.

2017. dec. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs benned tüske, korrektek veled, szimplán csak nem tetszik a meló, és van más, ami igen (vagy nem okoz gondot kiülni egy jó melót), akkor korrektül, face-to-face oda kell menni a főnökhöz (ha normális az ember, és a munkáddal sincs baj, akkor ilyen esetben valami ilyesmi párbeszédre számítanék)

- figyelj főni, beszélnünk kéne

- mondjad

- nem tudom, ti hogyan látjátok, de ezt a munkakört nem érzem igazán magaménak, és mivel még próbaidőn vagyok, úgy gondolom váltanék, kipróbálnám magam másban, de köszönöm a lehetőséget

- úgy érted felmondanál? De hát közeleg az év végi hajtás

- tudom, csak szóltam időben, hogy a jövő évet nélkülem tervezzétek, természetesen a decembert még ledolgozom

- rendben, ha így látod jónak, sok sikert a további karrieredhez


Egy normális helyen ez így működne.

Ha meg alapból paraszt a vezérkar, akkor szimplán megmondod, hogy "kapjátok be, ezért a szarért a csipámat nem dörgölöm ki a szememből reggel"

2017. dec. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!