Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történhetett velem az...

Mi történhetett velem az elmúlt hetekben? Nincs kedvem semmihez.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az elmúlt hetekben magam alatt vagyok. Szinte mindenben. Tanulni nincs kedvem, de hiába erőltetem nem tudok egyszerűen. Ennek a hatása, hogy 1 hét alatt 3 db 2-est szereztem. Hozzá kell tennem, hogy ezelőtt általában jó jegyeket szereztem. (Gimibe járok) Ráadásul a suliban is „szenvedek". Sokszor pillantok az órára, hogy legyen vége az órának, sulinak. Minután hazaérek nagyon fáradt vagyok, és erőm sincs semmihez. Néha gépezek, de még ahhoz sincs erőm/kedvem mindig. Gondolhatjátok, hogy ezek után mennyi erőm lehet. Az alváshoz kitérve, 7-7,5-8 órát is alvással töltök, így nem erre gyanakodok. Fociban is szintem alatt vagyok és nagyokat hibázok, egyszerűen nem tudok még erre se figyelni. Emberekkel se beszélek mostanában annyit, pedig mindig szoktam valakivel. Házimunkát se csinálom meg, amire megkérnek a szüleim, pedig mint sok mindet ezt is meg szoktam normálisan csinálni. És ami ehelyett több teret kapott, azok a „gondok" a múltban és a jövőben. Mindig ezeken rágódok, hogy, mit csinálhattam volna jobban és mit fogok elrontani a jövőben, emiatt rontok. (Pl dolgozat) Mi a fene történhetett velem? Egyik hétről a másikra jött ez a csapás. Azóta vagyok a gödör mélyében és sok minden csak szenvedés számomra. Egyedül az ágyamban heveréshez van kedvem, meg az alváshoz.



2017. dec. 13. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A problémád lehet fizikai vagy lelki eredetű, de az is elképzelhető, hogy mindkettő közrejátszik. Az ilyen állapot rövid ideig teljesen normális, de hosszabb távon - ahogy te is elkezdted tapasztalni - általános romláshoz vezet az életvitelben, teljesítményben és közérzetben. Ne ess kétségbe, ez simán visszafordítható, főleg így, hogy felismerted magadtól a problémát.

Amit tehetsz:

- Keresd fel a házi orvost, számolj be neki a panaszaidról. Lehet, hogy az életviteleddel van probléma (az elegendő alvás nem elégséges feltétel, ehhez megfelelő folyadék- és táplálékbevitelre is szükség van), esetleg valamilyen tápanyag, vitamin hiányzik a szervezetedből.

- Keresd fel az iskolapszichológust! A múlttal és jövővel kapcsolatos rágódásaidon segíthet, illetve azt is meg tudja állapítani, fennáll-e a lehetősége annak, hogy ezek a tünetek közvetlenül depresszióhoz kötődnek. Ha nincs pszichológus az iskoládban, akkor a pedagógiai szakszolgálatot tudod felkeresni ingyenes pszichológiai segítségért, vagy a házi orvosnál tudsz érdeklődni erről is.


Az is segít, ha beszélgetsz őszintén a szüleiddel, közeli barátaiddal. A társas támogatás nagyon jó húzóerő.

2017. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. dec. 15. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!