Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom eldönteni hogy mi...

Nem tudom eldönteni hogy mi szeretnék lenni. Valaki ötleteket? :D

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok :) Már rég gondolkodom azon hogy mi szeretnék lenni ha nagyobb leszek de semmi sem tetszik :D Valaki adna ötleteket? :D
2017. dec. 16. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ráérsz még.. Amúgy meg próbálj ki minél több dolgot, sport, tanulás, hobbi, utazás, bármi. Ezekből már le lehet vonni egy tanulságot hogy mi érdekel és mi nem. De ha nem csinálsz semmit persze hogy nem fog semmi tettszeni. És ne úgy állj hozzá a dolgokhoz, hogy neked biztos elsőre menni fog mert akor se fog tettszeni. Mindenhez idő kell türelem és alázat. Ha ezek megvannak akkor gyakorlatilag simán megtalálod hogy mi az ami érdekel.
2017. dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engemet a mentőzés érdekel nagyon. Bár nem tudom, hogy lányként téged ez mennyire érint meg.

De azért az egészségügyön belül rengeteg egyéb szakma is van. pl. gyermekorvos, nővér, állatorvos, stb..

Korábban érdekelt a bűnügyi nyomozói szakma is, de végül úgy döntöttem, hogy mentős leszek.

2017. dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy 15 évesnek szakmát javasolni tök felesleges. Nem bántásből mondom de szerintem fingja nincs arról, hogy érdekli-e az egészségügy vagy a vállalati szféra vagy bármi. Előbb kicsiben kell kezdeni. Suliban milyen tantárgyak érdekelnek, miben vagy jó? Van- e hobbid és ha van az érdekel-e? Sportolsz-e, ha igen mit? Ilyenekkel kialakul egy érdeklődési kör amiből már lehet építkeni. Esetleg olvass sokat és jegyezd meg milyen témájú könyveket találsz érdekesnek (olyan nincs, hogy semmi ne érdekelne). Ezek alpján kell választani továbbtanulási vagy szakképzési lehetőségeket. Nyilván ha valaki utálja és nem érdekli mondjuk a biosz (mint én) az nem megy orvosnak vagy ápolónak.
2017. dec. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!