Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A jó és a gonosz csak mestersé...

A jó és a gonosz csak mesterséges konstrukció/néző pont kérdése?

Figyelt kérdés

2018. jan. 1. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Az igaz, hogy értelmes lényekhez kapcsolódik.

Szerintem gonosz az, aki úgy okoz kárt másnak, hogy neki nincs belőle haszna.

A jó kicsit nehezebb: ő azt szeretné, hogy másnak hasznos legyen, és ezért hajlandó valamekkora áldozatot is hozni.

2018. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De olyan nincs hogy haszon nélkül okoz kárt másvalakinek minden gyilkosságnak megvolt az oka.pl: Ugye a sorozatgyilkosok szoktak így idegen embereket "csak úgy" megölni de ebben nekik az a hasznuk hogy boldogságot éreznek vagy szexuális izgalmat amikor ölhetnek vagy szereteknek kínozni embereket a hibás génjeik vagy rossz nevelés miatt.Szóval akkor ez mégis csak egy mesterséges konstrukció és valójában nem létezik olyan hogy jó vagy gonosz?
2018. jan. 2. 18:38
 3/11 anonim ***** válasza:

"a sorozatgyilkosok"

Persze, de akkor nem gonoszok! Amikor meg gonoszok, akkor más a céljuk! Próbáld meg szétválasztani a kettőt.


Szerintem nem értetted, amit írtam, és a jóval ráadásul nem is foglalkoztál.

2018. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

igen. nézőpont kérdése.

Ha te megeszed a csirkét az számodra boldogságot, energiát és fennmaradást jelent, míg a csirke számára szomorúságot, kínt és pusztulást.

2018. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Itt együtt kell vizsgálni a kérdést: a csirkének és neked ÖSSZESEN mit jelent a dolog. Beleértve azt is, hogy az evés céljára tartott csirkét hogyan tartod, hogyan él - és egyáltalán megszületett volna, ha nem lenne rá szükség?
2018. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3# Miért te úgy gondolod hogy a sorozatgyilkosok nem okoznak kárt más embereknek?Próbáljam szétválasztani a kettőt?Hogyha szerinted létezik a gonoszság te most komolyan nem számítod bele a sorozatgyilkosokat?...
2018. jan. 3. 21:42
 7/11 A kérdező kommentje:
3# Mondj egy példát akkor te a gonoszságra.
2018. jan. 4. 15:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy nem érted: a kárt, amit okoznak, NEM mind gonoszságból teszik. Hanem pl. elmebetegek és kényszeresek.

Tényleg képtelen vagy szétválasztani a dolgokat?

...és még mindig nem reagáltál arra, amit a jóról írtam.

2018. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8# Te meg nem reagáltál arra hogy mondj példát a gonoszságra, és én itt nem csak sorozat gyilkosokra gondoltam akárkinek aki okozott már kárt valakinek megvolt belőle a haszna.
2018. jan. 4. 16:30
 10/11 A kérdező kommentje:
Mármint azért tették hogy meglegyen belőle a hasznuk de nem biztos hogy végül ez meg is érte nekik.
2018. jan. 4. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!