Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti a Death Note animéből, L...

Ti a Death Note animéből, L vagy Kira oldalán álltok?

Figyelt kérdés
Én mind a kettőjük gondolkodás menetével egyetértek. Szerintetek Kira jogosan ölt bűnőzőket? Mi a véleményetek?

2018. jan. 3. 16:34
 1/8 anonim válasza:
100%

Szintén egyetértek a gondolkodásmenetükkel. 1:Kira jogosan ölt mivel a bűnözők kik halálra voltak itélve, nekik telyesen min1 már hogy most halnak meg Kira keze által vagy 5-10 év múlva mivel a helyzetük nem fog változni és hisz jobb megszabadítani ezektől a világot és miatta csökkent is a bűnözések száma.


2:Nem ölt jogosan mivel nincs joga más életéről dönteni,


Én az első mellett állok

2018. jan. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Mindenképp Kira mellett. Igaz volt amiben L-nek is igaza volt, de Kira az abszolút kedvenc
2018. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
L oldalán, bár Light karakterét jobban kedvelem mint L-t.
2018. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is Kira oldalán állok, és bár L-t is nagyon bírtam, Light karaktere az örök kedvenc.
2018. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg csak bűnözőket ölt, azt mondtam ok, de aztán elfajult eléggé. Szóval én inkább L oldalán álltam, de szerintem ezért (is)nagyon jó ez az anime, mert mind két oldal motivációját és célját át lehet érezni.
2018. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Átérzem mindegyik gondolatmrnetét, L-el tudok jobban azonosulni, azonban Yagami gondolatmenetét jobban a magaménak tartom. Főleg úgy, hogy L a végére már teljesen összezavarodott és rossz nyomon is járt.
2018. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 D-Mano ***** válasza:
47%

Amióta megnéztem a Death Note-ot sok éve, azóta L az egyik kedvenc karakterem az animék világából, szerintem rohadt menő! Persze Light is nagyon ott van. És én Light-tal értettem egyet sokáig.


Az azóta eltelt években gyökeresen megváltozott a világnézetem. Talán még az ateista korszakomban láthattam az animét.


Azóta hiszek Istenben, karmában és reinkarnációban. Hiszem, hogy erőszak karmikusan erőszakot hoz létre a világon, tehát, mivel Light gyilkolt, az még több gyilkos karmát szabadít a világra.


Hiszem, hogy az emberek célja minden egyes újjászületett életükben a spirituális fejlődés. Minden egyes életben mindenkinek lehetősége és képessége van erre a fejlődésre. Ha valakit megölünk, akkor a fejlődéstől fosztjuk meg, ami az emberiség egy magasabb rendű célja.


Úgy gondolom, hogy a bűnözők úgymond lelkileg sérültek, ezért követik el a bűneiket. Tehát minél egészségesebb egy társadalom, annál inkább egy segítségre szoruló lelkisérültnek látják a bűnözőiket, és minél durvább bűnöket követ el, annál inkább sérültnek, annál inkább segítségre szorulónak látják. Tehát a bűnözőket elsősorban NEM MEGBÜNTETNI, HANEM REHABILITÁLNI SZÁNDÉKOZZÁK mentálisan és lelkileg.


Persze, ameddig nincsen elég hatékony pszichológiai vagy egyéb mentális és lelki terápiás, rehabilitációs módszer, addig más módszereket is használni kell. Pl. a súlyosabban bűnözőket valamennyi időre el kell zárni a társadalomtól, hogy azt megóvjuk tőle, és a bűnök súlyának megfelelő, a lehető legminimálisabb, de még hatékony visszatartó erővel rendelkező büntetéseket kiszabni (ugye ilyesmiket használnak manapság erre a célra: pénzbírság, közmunka, szabadságvesztés)


Ezutóbbi módszerek mellett erőteljesen próbálkozni kellene a bűnözők rehabilitációjával a már meglévő módszerekkel, és törekedni arra, hogy még hatékonyabb módszereket fejlesszünk ki.

2018. jan. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

L oldalán állok, Kirában nem szimpatikus ez az elvakult istenkomplexus, ami cselekvésre ösztönzi egyáltalán - a tiszta logikát jobban kedvelem.


Kira gondolatmenetével kapcsolatban, vannak olyan r.hadékok, mint mondjuk az erőszakolók, akik megérdemlik, hogy felírja őket a listába, de... vegyük csak azt alapul, hogy a rendőrség se egy tökéletesen hibapont nélkül dolgozó szervezet. Mi van azokkal, akiket igazságtalanul ítélnek el valamilyen túlkapás miatt? Rengeteg emberről derül ki, hogy igazságtalanul ültek évtizedeket, a "szerencsésebbekről" még a halálbüntetés előtt kiderül. Simán benne van a pakliban, hogy Kira a nagy elvakultsága közepette olyan bűnözőket ítél el, akik igazából nem is tettek semmit, csak nem tetszett a bőrszínük vagy valami miatt útban voltak. Amilyen okos, nekem furcsa is, hogy ezt nem kalkulálta bele a tisztogatásába...

2018. júl. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!