Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olyan shoujo animét keresek,...

Olyan shoujo animét keresek, amiben a főszereplő (lehetőleg lány, de ha fiú az sem baj) beteg lesz, esetleg betegségben meghal. Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy vannak, akik nem támogatják az animéket, sőt, megvetik ezt a műfajt. Tőlük bocsánatot kérek!

Hasonló témájú animéket már láttam(Shigatsu wa kimi no uso, Hanbun no tsuki ga noboru sora), és nagyon tetszettek.

Már több oldalon is kutatgattam ilyenekért, de sajnos nem találtam olyat, ami kb. hasonlítana rájuk egy megható, románcokkal teli anime képében.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 4. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bár nem a főszereplő és seinen, de romantikus, és egy elég fontos lánykarakter beteg (a főhős fiú), és sokan az egyik legjobb dráma animének is tartják:

Clannad és Clannad After Story


Illetve esetleg még az Air, bár itt a betegség félig-meddig igaz csak, de többet nem árulnék el, mert spoiler. Az anime első felében a két főszereplő közül a férfi karakteren van nagyobb hangsúly, a második felében pedig a nőin, utóbbi "beteg". Ez is seinen, és bár kevésbé romantikus, mint a Clannad (inkább az anya-lánya kapcsolatot hangsúlyozzák, főleg a végén), de szerintem tehetsz vele egy próbát.

Őszintén megmondom, nekem annyira nem jött be, de rengetegen dicsérik, szóval hátha neked is tetszeni fog:)

2018. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem ajánlok, de ezt a bocsánatkérést olvastam én már itt, és szúrta is a szememet. Nem kell bocsánatot kérned!!! Aki nem szereti az animéket, az nem kattint rá az animés kérdésekre. Aki még is, az magára vessen. Aki meg egy animés kérdés alatt hurrog az animékre, az egészen egyszerűen kaptya be és vonuljon el a sunyiba! Mi itt vagyunk animések, segítünk neked, ha tudunk! :) A többiekkel nem kell törődni.
2018. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket, bocsi, de a clannad-et, az After Story-t, és az Air-t is láttam már, csak elfelejtettem kiírni a kérdésbe.

Köszi a bátorítást, #2-es!:)

2018. jan. 5. 22:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Koe no Katachi-t láttad már? Szerintem nagyon jó és pont ilyen.
2018. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, de láttam már. Szerintem is nagyon jó❤.
2018. jan. 6. 09:56
 6/11 anonim válasza:
katanagari
2018. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Guilty crown
2018. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A katanagatari-n már gondolkoztam, hogy megnézzem, a guilty crown-t pedig már láttam.

Köszi mindenkinek!

2018. jan. 8. 18:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos csak mangában és live action-ben tudok ilyet, és utóbbiból ismerem az alábbi kettőt, nekem nagyon tetszettek:


Boku no Hatsukoi wo Kimi ni Sasagu (122 perces live action) :

- manga:

[link]

- live action:

[link]


Koizora (6 X 48 perces live action) :

- manga:

[link]

- live action:

[link]

2018. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon köszi! A live action kérdéses, hogy megnézem-e, de a mangákba mindenképpen belenézek!
2018. jan. 9. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!