Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A postásunk elkeverte az...

A postásunk elkeverte az egyik nem ajánlott csomagunkat, tehetek panaszt?

Figyelt kérdés

Valaki tett már elkeveredett, nem ajánlott csomag miatt panaszt?


Kiderült, hogy egy ideiglenes postás elkeverte a (kis értékű, 700 ft) csomagunkat. Nem volt ajánlott, tehetek így is panaszt?


2018. jan. 5. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Csomagot csak ajánlva lehet feladni!

Levélként lett feladva?


Egyébként tenni tehetsz, de nem nagyon lesz eredménye a panasznak úgy, hogy nem tudod igazolni a feladást.

2018. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ebayről rendelt csomagról van szó. Viszont Kínából lett feladva, sajnos csak kínai "nyomkövetési" számom van. Mivel pici, lehet, hogy levélként adták fel, erről sajnos nincs információm.
2018. jan. 5. 23:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Mikor vetted a cuccot?

Mert nekem volt, hogy 50 nap alatt érkezett meg Kínából, úgyhogy nem biztos, hogy a postás a ludas.

2018. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos biztos a postás a ludas. A "rendes" postásunk mesélte, hogy többen panaszkodtak rá (szóban), hogy eltűnik ez-az (nem biztos, hogy direkt, simán lehet, hogy pl. elhagyja őket, nem rutinos, stb.)


Szóval nem gyanúsítom, de az is biztos, hogy nem keresett meg engem, ahogy állította a "rendes" postásnak. Szóval ez a helyzet, november elején rendeltem egyébként.


A kérdés csak az, hogy van-e értelme, kaphatok-e kártérítést arra a párszáz forintra?


Tényleg az lesz, hogy még pár ilyen eset magyar vásárlókkal, és az ebay, wish, stb. nem fog ingyen küldeni MO-ra, mert nem az ő hibájuk (és nem is a vásárlóé), ha nem érkezik meg a csomag/levél. Inkább ez motiválna, hogy jelezzem a Postának, hogy nincs minden rendben.

2018. jan. 5. 23:27
 5/8 anonim ***** válasza:
egyszerűbb ha az eladónak jelzed, hogy nem érkezett meg és küld másikat vagy visszautalja pénzt. A posta egyébként sem kártérít közönséges küldemény miatt, pláne nem a címzettet, mert a kártérítés a feladónak jár(na)!
2018. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ok, köszi! az lesz, csak sajnálom, hogy ő jár pórul egy magyar postás "kedvessége" miatt.


mivel én már kifizettem a terméket, így végül is nekem járna a kártérítés, de így az egyszerűbb.

2018. jan. 7. 22:09
 7/8 anonim ***** válasza:

1. A pénz a feladónak jár mert a küldemény a kézbesítésig az ő tulajdona, az egy dolog, hogy te kifizetted. Téged majd a feladó kártalanít.

2. Az hogy a postás keverte el, csak egy feltételezés. 800 kilométer és 15 átpakolás. Legalább annyi az esélye annak, hogy be sem ért az országba a cucc...

2018. jan. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
* 8000 kilométer
2018. jan. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!