Hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok, és eddig kitünő tanuló voltam, nyolc évig, úgy, hogy tényleg semmit nem tanultam. Az idei félévi bizonyítványomban viszont négy négyes, és egy hármas is szerepel.

Otthon leülök tanulni, de üres ággyal olvasom a sorokat, és nem emlékszem arra amit olvastam.

Eddig a dolgokat úgy jegyeztem meg, hogy láttam a táblán, az megmaradt, és mellé a tanár szavait szinte szó szerint vissza tudtam idézni magamban.

Sok ember szerint azért van ez, mert fotográfus a memóriák, de ebben az esetben, a tankönyvet is vissza tudnám idézni nem? Mit rontok el? Mit csináljak?



2018. jan. 10. 16:31
 1/1 Réka101 válasza:

Próbáld meg az elmetérképet. Egy lapra kijegyzetelsz egy anyagot vázlatszerűen. DE csak a lényeg, hogy mind a két agyféltekét használd közben. szóval ha igényled, akkor színessel meg rajzokkal is meg lehet csinálni. Szövegbuborékokkal, nyilakkal, felhőcskékkel. Macerás elkészíteni, de látod magad előtt az egészet és úgy lehet,hogy egyszerűbb. Fele annyi időbe telik vele megtanulni az anyagot.

Például: felírod a lap közepére a címet és köré húzol vonalakat. minden vonal egy alcímhez vezet, ahhoz meg odaírod pár szóval, hogy mit kell tudni arról a részről meg esetleg készítesz rajzot.

2018. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!