Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jelentkezés a Magyar Honvédség...

Jelentkezés a Magyar Honvédséghez Erdélyiként lehetséges?

Figyelt kérdés
Olvastam a honvédségről több oldalon is.. Hogy milyen feltételek kell teljesüljenek,hogy felvegyenek viszont sehol nem találtam,hogy lehetséges lenne nekem.. 2 éve megvan a magyar állampolgárság igy lehetséges lenne ?

2018. jan. 13. 22:51
 1/2 anonim válasza:
50%
Ha van állampolgárságid, betöltötted a 18-at, van érettségid + a többi követelmény, akkor véleményem szerint igen. De aztán lesznek még tesztek, felmérők, és csak utána jutsz be. Amúgy próbálkozz meg emailt írni a honvédségnek, vagy nézz szét katonai iskolákban (felsőoktatás), van egy csomó. Sok sikert, barátom! :)
2018. jan. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elméletben kettős-állampolgár nem lehet tagja a Magyar Honvédségnek, de mivel alig van jelentkező ezért már van erre is példa.

Viszont ha nincs bejelentett állandó magyarországi lakcímed, nem fizetsz TB-t a magyar állam felé (mint minden rendes magyar állampolgár) akkor esélyed sincs.

2018. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!