Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A postán hozzá nyúlhatnak a...

A postán hozzá nyúlhatnak a borítékhoz?

Figyelt kérdés
Feladtam elsőbbségivel egy memória kártyát, papirba raktam ketté hajtva, és lezárva feladtam elsőbbségivel. A címzett azt állítja, hogy a papírban nem volt benne a memória kártya. A postán kivették belőle?

2018. jan. 14. 11:41
 1/7 szántóvető ***** válasza:
nem.
2018. jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen nem nyúlhatnak hozzá, nem is szoktak. A címzett valószínűleg le akar húzni a kártyával és az árával is. Ha bizonyítani tudja hogy nem volt benne a kártya, akkor térítsd vissza neki. Ebben az esetben ha sérült lett volna a boríték vagy felbontott akkor arról a posta vagy ő is jegyzőkönyvet vett volna fel. Ennek hiányában feltételezhető hogy nem volt gond a kézbesítéssel sem a tartalmával.
2018. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha a memóriakártyát kettéhajtod, az nem tesz jót neki...
2018. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt írta, hogy a boríték sértetlen volt, és a papírban nem volt benne semmi. Térítsem vissza az árát? Lehet ebből valami bajom? Gondoltam arra én is, hogy át akar verni. Mert én biztosan bele raktam, és benne is volt amikor átvették a lezárt borítékot a postán.

2018. jan. 14. 13:14
 5/7 A kérdező kommentje:

# 3 :

A ketté hajtott papírban volt benne.

2018. jan. 14. 13:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet bajod, mert neki kell bizonyítania hogy nem volt a borítékban semmi és nem neked. Két ellentétes fél egymásnak ellentmondó válasza áll szemben, erre a rendőrség is széttárja a karját hogy nem tud vele mit kezdeni. Főleg ha egy pár ezer forintos értékről van szó.

Ezen csak te bukhatsz, mert ha nála a kártya és még a pénzéért is vergődik akkor ő nyer az üzleten. Ha pedig azzal próbál fenyegetni hogy feljelent, tegye nyugodtan, nem tudja alátámasztani. Bár úgy tűnik mintha rád akarná kenni hogy átverted, mégis simán lehet hogy ő az átverő fél aki így csalja ki az emberekből a terméket és majd vissza az árát is, hiszen elég csak mindenkit meggyanúsítani azzal hogy nem kapott semmit, sokan pedig félelemből fizetnek.

2018. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Nem fogom visszafizetni, mert én elküldtem neki becsületesen. És eléggé gyanús, hogy sértetlen, bontatlan borítékban megérkezett, de a memória kártya eltűnt belőle. Köszönöm szépen a segítséget.
2018. jan. 14. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!