Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért élek még?

Miért élek még?

Figyelt kérdés
Már egy ideje elveszítettem életem szerelmét. Nagyon nagyon rosszul voseltem a dolgot. Az idő múltával csak egyre rosszabb lett. Sőt csak egyre rosszabb lett. Nagyon súlyosan depressziós lettem. Jártam pszichológuoknál, pszichiátereknél még lelkészeknél is de én csak egyre mélyebben kerültem a fájdalmamban. Úgy érzem mindenemet elvesztettem már. Ezért a pszichiáterem által felírt nyugtatómmal direkt túladagoltam magam, mert ezt én nem bírom tovább. Meg is tettem. De mint látjátok még itt vagyok. Élek. De nem tudom miért. Reggel, amikor felkeltem, nem hittem el hogy még élek. Azt hittem, csak álmodom. Aztán elsírtam magam. Nem tudom, mit érzek. Nem tudom hogy most örülök, vagy csalódott vagyok. Egyáltalán most mit kéne tennem. Valahogy mégegyszer nem tudnám ezt megtenni. Most már öngyilkossághoz sincs elég bátorságom. Egyszer is sok volt megpróbálni.

2018. jan. 15. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik az életnek még tervei vannak veled.
2018. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De mi? Most hogy mindenemet elvett tőlem, én már nem kérek tőle semmit.
2018. jan. 15. 17:24
 3/13 anonim válasza:
41%
Ezt a kérdést figyelemfelkeltésből írtad ki. Mi nem tudjuk helyetted megmondani, hogy mit kezz az életeddel.
2018. jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

"Életed szerelme" egy senkinek fog tűnni számodra néhány év múlva. Nekem is volt kettő (kísérletem), az utolsó lassan 8 éve, azóta eszembe sem jutott ilyesmi (egy pillanatnál tovább), pedig még komoly maradandó sérüléseim is lettek belőle. (Rengeteg mindent nem tudok már csinálni, amit régen szerettem.)


Amúgy a depresszióra az a megoldás, hogy nem érdekel kinek vagy fontos, a szerelmi bánaton meg úgy lehetsz túl nagyon gyorsan ha valahogy eléred, hogy ne legyen már fontos a számodra (azért írom, hogy valahogy, mert nekem ez olyan, mint a kezem használata, nem tudom elmagyarázni, én hogy változtatok ilyesmin, de meg lehet tanulni,h a próbálkozol), ha ilyenen egyszerűen nem megy, akkor azt találd ki, hogy milyen "érték"-et biztosított ő számodra, amiért fontos lett neked (mondjuk megértett, ő volt az első, vagy tulajdonképpen bármi, ezt neked kell tudnod), és aztán ezt az asszociációt szüntesd meg. (Tehát gondolj arra, hogy már nem biztosítja számodra azt, vagy soha nem is biztosította, akár "csapd be magad" ha kell.) Én alapvetően nagyon rosszul kezelem az érzelmi fájdalmakat, szóval a "túlélésem" múlott azon, hogy erre a módszerre rájöttem.

2018. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az élet már csak ilyen egyszer fent egyszer lent, egyébként én is depis vagyok néha sajnos, volt hogy csak filmeket néztem, egyébként majd jön más az életedben aki sokkal jobb lesz és boldoggá fog tenni, tudom hogy fogsz egy jobb emberrel táplálkozni :-) neked legalább volt akit szerethettél nekem még soha sem :-( de majd egyszer sikerüli fog, ne add fel, harcolj, az életet könnyű fel adni de élni már nehezebb, fiú, lány? Hány éves vagy sokat számít?
2018. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Ne öld meg magad! Jön a tavasz és olyankor az ember könnyen szerelmes lesz. Magamról tudom.
2018. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez aztán az érv... Mellesleg én eddig mindig ősszel lettem szerelmes, de mindegy
2018. jan. 17. 00:47
 8/13 anonim ***** válasza:
20%
Micsoda problémák...... más amiatt aggódik hogy hóvégén tud-e enni adni a gyerekének, vagy hogy kilakoltatják, vagy kirúgják a munkahelyéről, te meg hisztizel itt a "szerelmed" miatt... majd kerül másik, a mostanit meg elfelejted. Ha emiatt öngyilkos akarsz lenni akkor nem tudlak sajnálni. Legközelebb valami erősebb gyógyszerrel próbálkozz, sőt mondok jobbat: Fogj egy üres injekciós fecskendőt, húzd fel, majd nyomd a vénádba a levegőt, biztos halál, mondjuk biztos elég fájdalmas haláltusád lesz... Amit itt művelsz csak szimpla önsajnáltatás, semmi más... mást is ért már szerelmi csalódás, mégsem lett öngyilkos.
2018. jan. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Kedves" utolsó!

Örülök, hogy ilyen együttérző vagy te is. Azt hiszem te azt hiszed, hogy ez csak egy tini hiszti. Ezért egy kis tiszta vozet öntenék a pohárba. Az alatt, hogy elveszítettem, nem azt értettem, hogy szakítottunk, hanem azt hogy meghalt. Érted már, miért érzem magam ilyen hihetetlenül rosszul. Már jegyben jártunk és esküvő időponton gondolkoztunk...

2018. jan. 25. 22:06
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezzel az infóval kellett volna kezdened, akkor egészen más válaszokat kaptál volna. Sajnállak és részvétem.
2018. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!