Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kifizessem-e a BKK büntetést?

Kifizessem-e a BKK büntetést?

Figyelt kérdés
A minap megbüntettek a buszon amiért nem volt érvényes diákigazolványom. Aktív hallgató vagyok viszont az egyetemi diákot nem váltottam még ki és éppen ideiglenesem sem volt. A helyzet ott lesz bonyolult, hogy az ellenőr felírta az adataimat azonban a lakcímem már nem az ami az igazolványomon szerepel (nemrég költöztem és még nem vagyok átjelentve). Lehet ilyenkor tenni valamit vagy törődjek bele és fiezessem ki az egészet?

2018. jan. 16. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
válsd ki és mutasd be akkor olcsóbb lesz
2018. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Fizetési meghagyást tudnak ellened indítani a meglévő adatok alapján. A lakcím nem lesz jó, de a lakossági nyilvántartótól le tudják kérdezni a valós lakcímedet. Tudj róla hogy a fizetési meghagyás esetén ha nem vagy hajlandó akkor sem fizetni, behajtóhoz kerül a tartozásod. Az eljárás átlagosan +30-50 ezer forint többletköltséget terhel az adósra a tőketartozás és éves kamatán túl.


Jobb ha kifizeted, már csak azért is mert jogosan büntettek meg.

2018. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!