Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elektromos árammal rázott már...

Elektromos árammal rázott már meg mást is a konyhai csap?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban egyszer inni akartam a mamám csapjáról, és iszonyú módon megrázott a víz, ami benne volt. Teljesen lesokkoltam tőle, aztán megfogtam a vízvezetéket, és olyan szintű áram ment benne, hogy teljesen rágörcsölt a kezem, nem tudtam elengedni a csövet, és folyamatosan rázott. Olyan érzés volt, mint amikor beütöd a könyököd. Akkor nem hitte el a nagymamám, és azt hitte hülyéskedek, pedig az tényleg megrázott. Lehet, hogy ő mivel gumipapucsba volt mindig, és úgymond földelve volt, ezért nem érezhette soha? Nem értek annyira az elektromossághoz... Miért lehetett áram abban a csőben?

2018. jan. 16. 17:31
 1/3 anonim válasza:
Hibas volt a villanybojlere?
2018. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínű a bojler annyira hibás volt hogy már kiszökött a fázis a vízhez, és a vízvezeték az vezette minden felé az áramot. Csoda hogy nem haltál bele ebbe! Ha gumipapucs vagy csizma van az emberen és azzal fogdossa a csöveket amibe áram van, persze hogy nem rázza meg, mert szigetel ugye, de ha az egyik kezeddel fogod a csövet ami ráz, de szigetelt cipő van rajtad, aztán a másik kezeddel hozzáérsz a nulla vezetőhöz egyből meg is csapna.
2018. jan. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy lehetőség, hogy mert régen földelés gyanánt a vízcsövet használták. Bérház? Családi ház? Előbbiben nehezebb utánajárni. Volt olyan eset, hogy a felette levő lakásban volt úgy zárlatos a villanytűzhely, hogy csak egyik lapja csak egyik kapcsolóállásban. Az ilyent hónapokig lehetett keresni.
2018. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!