Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jelentkeztem egy külföldi...

Jelentkeztem egy külföldi munkára ahol emailben kértek a szem. Ig. , és a lakcimkártya mindkét oldaláról képet, ezzel történhet visszaélés ha esetleg kamuhírdetés?

Figyelt kérdés
Állítólag ezután küldenek címre egy szerződést amit vissza kell postázni.
2018. jan. 16. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen mert ez a csalás lényege . Gondold át ha itthon jelentkezel céghez maszekhoz az sem kéri az önéletrajzhoz az adataidat de még a személyes találkozón sem ... Jelentsd a hirdetőnél
2018. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És mégis hogyan tud visszaélni a személyi igazolványomról meg a lakcímemről kapott képekkel?

Itthon mikor dolgoztam ugyanúgy lefénymásolták.

2018. jan. 16. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Munkavállaláshoz nem kell lefénymásolni.

A bejelentéshez elég ha fel van írva.

Pénzügyi műveletekhez szokták lefénymásolni...

2018. jan. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Visszaélhetnek vele. Bevett módszer, hogy így szerzik meg egy idegen személyi adatait, és a nevében járnak el. Pl. amikor Németországban dolgoztam, több ilyen esetet is hallottam, hogy kamu albérleteket hirdetnek neten. Azt hazudják, messze élnek, nem tudnak odautazni hogy a pénzt átvegyék, ezért küldd el nekik, és ők küldik a kulcsot.

Erre sokan mondják, jó, de honnan tudom, hogy tényleg nem versz át? Ekkor elküldik valamelyik áldozatuk fénymásolt igazolványát vagy útlevelét, és vannak akik tényleg beszopják, hogy az a hirdetőé. Küldik az albérleti pénzt, akár több havi kauciót is és soha nem hallanak többet a csalóról, akiknek annyi eszük van, hogy a pénzt pl. Western Union-on keresztül kérik, ami visszanyomozhatatlan, hogy ki vette át.

2018. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szóval lehet, hogy téged pont nem húznak le pénzzel, de az adataidat megszerzik, és később magyarázkodhatsz a rendőröknek, hogy nem is te voltál, ha feljelent valaki.

Én ilyen szerződéscserés dolgot egyébként nem hallottam még, elég gyanúsan hangzik. Történt azóta valami?

2018. febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem is elég gyanúsnak tűnt,szóval nem küldtem el.
2018. febr. 26. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!