Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a ‘80-ás évekből az...

Ha a ‘80-ás évekből az összes adóbevallásomat eltűntette a rendszer és már bizonyítani sem tudom. Van még lehetőség hogy valahonnan előkerüljön erre vonatkozó adat? Esetleg egy jó ügyvédet erre vonatkozóan tudtok javasolni Budapesten?

Figyelt kérdés

2018. jan. 28. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
1988-tól létezik adóbevallás, tehát túl sok dolgot nem tudtak eltüntetni...
2018. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez így mièrt 40-èv távlatából jutott eszedbe? Szerintem semmi esèlyed hogy megtalálod,hisz egy adóbevallást is max 5-èvig kell tárolni,szerintem a Apeh sem tárolgatja tovább ha nincs semmi problèma vele..
2018. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A régebbi években szerzett jövedelemmedről a a nyugdíjfolyósítótól kaphatsz kimutatást. (Régen nem volt mindig SZJA, csak a nyolcvanas évek végétől)


Kérj egy szolgálati idő kimutatást tőlük!

2018. jan. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból tudom, hogy nyugdíjügyben semmiféle adóbevallás nem felel meg a nyugdíjintézetnek. Én kifogást emeltem a nyugdíj előkészítéssel kapcsolatos összesítőjük ellen, de hiába volt meg minden régi bevallásom, sőt velük történt hivatalos levelezésem is, elutasítottak. Pedig abban 97-99-ről volt szó.


Ha meg másról van szó, rajtad nem követelhetnek semmit, semmiféle jogcímen abból az időből. Ha elmaradásod volt, akkor így jártak.

2018. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért 40 év után jutott eszembe, mert korábban még nem akartam nyugdíjba menni.. A nyugdíj intézetben már lekérte m az adatokat és összesen 2hét munkaviszonyt mutatott ki. 7 év tűnt el és a nélkül nem kapok nyugdíjat. Ezzel azt hiszem mindenkinek válaszoltam. Sajnos én nem lettem okosabb a témában, de azért várom még a válaszokat, talán nem én vagyok az egyetlen ilyen szerencsétlen, csak van valahol máshol is valami nyoma és nem csak az adóhatóságnál
2018. jan. 29. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!