Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmondtam a munkahelyemen...

Felmondtam a munkahelyemen azonnali hatállyal de le kellene dolgoznoma 3 hét felmondási idöt de nem tudom családi okok miatt kellett felmondanom igy levonhatnak egy teljes havi bért?

Figyelt kérdés
2018. jan. 29. 10:50
 1/7 anonim válasza:
HA van nyomos indokod arra hogy ne töltessék le veled a felmondási időt, azt se nem fizettethetik ki veled és le sem vonhatják.
2018. jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A felmondási időd normálisx munkaidőnek számít, pont ugyanúgy be kell járnod, ahogy felmondás előtt is be kellett járnod minden nap.


Ha nem teszed meg, egyrészt nem fogják kifizetni, másrészt nagyon könnyen a munkaügyi bíróságon találhatod magad szerződésszegésért.

2018. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Indokold meg, hogy miért nem tudod letölteni, pl várnak másik munkahelyen, vagy csak szimplán a családi okokra hivatkozva. Ha rendesek elnézik, nekem is el tekintettek töle, azt mondanám következő héten már kezdenék a másik helyen.
2018. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Leszarjak mivel indoklod. Menj a felmondas utan azonnal tappenzre, beszeld meg a dokival valahogy, es felmondanak neked, igy nem fizettethetik ki. En ezt meg nem tudtam anno.. vissza is kellett fizetnem 90 ezret.
2018. jan. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az azonnali hatályú felmondás annyit jelent, hogy AZONNALI. Tehát nincs felmondási idő, és hasonlók, a következő percben mehetsz.

Viszont az tudni kell, hogy a próbaidő letelte utáni azonnali hatályú felmondás indoklása kötelező, és nem minden esetben léphető meg. Vagyis megléphető, de ha nem felel meg a törvényben leírtaknak sem alaki, sem tartalmi, sem határidő szempontjából, akkor az jogellenes munkaviszony megszüntetés lesz. Ilyen esetben jár a munkáltatónak a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg, mint "bánatpénz", valamint, ha bizonyíthatóan kárt okoztál neki, akkor kártérítés is.


A munkáltató nem vonhatja le a fenti összegeket a béredből (semmi joga nincs hozzá!), a ledolgozott időre bért köteles fizetni.

Az igényét fizetési felszólítással követelheti, amiben a védekezési lehetőségedet köteles megadni és tájékoztatni arról, hogy ha önként nem fizeted meg, akkor peres úton fogja követelni Tőled.


A bizonyítható kárigényét pedig kizárólag peres eljárás keretén belül érvényesítheti.


Bérből levonni csak végrehajtható okirat alapján lehet, valamint a törvény által előírt kötelező SZJA előleget, járulékokat, valamint a munkabér-előleg összegét. Plusz még 1-2 dolgot, amire törvény ad felhatalmazást, valamint ha a dolgozó írásban hozzájárult egy törvény által nem szabályozott levonáshoz.


A fenti munkáltatói igény nem az a kategória, amit csak úgy levonhat, vagy visszatarthat a dolgozó fizetéséből egy cég.


A családi gondok nem ok egy azonnali hatályú felmondásra, ugyanis ahhoz a munkáltató szerződés-, vagy törvényszegése kell, vagy egy folyamatosan fennálló olyan szituáció, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

2018. febr. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
EZ EGY OLYAN SZITUÁCIO HOGY A MUNKAVISZONY FOLYTATÁSÁT LEHETETLENNÉ TETTE
2018. febr. 7. 10:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi volt az a szituáció, de ha az azonnali hatályú felmondásod megfelel a törvényben leírtaknak minden szempontból, akkor nem jogellenes a felmondásod. Tehát AZONNAL mehetsz (amúgy is), és nem tartozol semmivel a cégnek.


Ha Ő ezt másképp látja, akkor a felmondásod átadását követően 30 napja van arra, hogy bírósági úton érvényesítse követelését (pert indítson). A határidő jogvesztő!


Ahogy már említettem, a munkáltatónak nincs joga a bérből bármit is levonni, kivéve a kötelezőket, a jogszabály alapján engedélyezetteket, a munkabér előleget, valamint azokat, amikhez Te írásban hozzájárultál.


A jogszabály így szól:


"A munkavállaló, ha munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg, köteles a munkavállalói felmondás esetén irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget megfizetni (tehát nem levonni, vagy beszámítani!).


A munkabérből levonásnak jogszabály vagy - a levonásmentes munkabérrészig - végrehajtható határozat alapján van helye.

A munkáltató követelését a munkabérből levonhatja

- a munkavállaló hozzájárulása alapján a levonásmentes munkabérrészig, vagy

- ha az előlegnyújtásból ered.


A munkabérrel szemben beszámításnak nincs helye.

A munkavállaló munkabérére vonatkozó igényéről egyoldalú jognyilatkozattal nem mondhat le."


Még a jogalap nélkül felvett munkabért sem vonhatja vissza! De követelheti! És ha önként megfizeted, akkor rendezve a dolog, ha nem, akkor bírósági per keretén belül érvényesítheti igényét!

2018. febr. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!