Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szemüveg párátlanítása házilag...

Szemüveg párátlanítása házilag? Legjobb módszerek?

Figyelt kérdés

2018. jan. 30. 10:00
 1/6 anonim válasza:
Megtörölni mikroszálas ronggyal. Vagy a pólóddal.
2018. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem létezik párátlanítási módszer. Se házi, se ipari. Semmi.

Szemüveges vagyok már majdnem 40 éve, úgyhogy biztosan tudom állítani.

De mert fizikát is tanultam, ezért is biztosan tudom állítani. Ha egy meleg helyre bevisznek egy hideg tárgyat, akkor azon garantáltan lecsapódik a pára, még akkor is, ha szentelt vízbe mártják azt a tárgyat.


Annyit tehetsz, hogy a párás szemüveget ráteszed a radiátorra egy percre, vagy hősugárzó elé tartod, stb.

2018. jan. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér:

[link]

2018. febr. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 CFB ***** válasza:

szappan (nem a folyékony)

dörzsöld át vele, majd ronggyal töröld le a felesleget

2018. febr. 6. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vedd ki a lencséket.
2018. febr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez az egyetlen módszer. :)

Mint írtam, a fizikát nem lehet kiküszöbölni: ha egy meleg helyre bevisznek egy hideg tárgyat, akkor azon garantáltan lecsapódik a pára.

Az ilyen párátlanítók csak arra jók, hogy megszüntetik a felületi feszültséget, és nem pára formájában lesz rajta a víz, hanem összefutnak a szemcsék, és olyan lesz a szemüveg, mint a szélvédő esőben. Nem átláthatatlan pára lesz rajta, hanem egyenetlen, rettenetesen torzító vízborítás. Ami aztán nyomot hagy száradáskor. (És egyébként is sokkal lassabban szárad, mint ha a bepárásodott szemüveget a radiátor fölé tartjuk.)

Amikor még nem gondoltam át ezt, akkor mindenféle drága párátlanítókat vettem, de természetesen mindegyiket csak egyszer használtam, mert nem értek semmit.

2018. febr. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!