Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelnent a német "alta" szó?

Mit jelnent a német "alta" szó?

Figyelt kérdés
Fél éve élek idekint. Középiskolába járok. Minden nap hallom ezt a szót de sehol nem találom hogy mit jelent. Mondatokban: “Was ist los, alta?” Amikor szidják egymást “Fick dich alta” esküszöm nem tudom mi a bánat lehet...

2018. febr. 1. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Alte = öreg, haver
2018. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Rick Mave ***** válasza:
#1) Ja schon, aber es fehlt ein 'r', Alter!
2018. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

alter, és többfélét is jelenthet. Tinik között mindennapi, jó értelemben is lehet használni, haver, cimbora, stb.


Káromkodásként és rossz értelemben, pl. magában kimondva olyasmi, mint a basszus, vagy kb. "na ne már", stb., illetve rosszindulatú kontextusban "ember", "fazon", stb.

2018. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én nyáron fogok kiköltözni, mesélnél nekem a német iskolákról légyszíves? (Igaz én általánosba fogok járni mert most 8.-os vagyok és ott 10.-ig van az általános ha jól tudom, de akkor is.)
2018. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet, pár szleng szó:


Geil: "cool",jól-kinéző, de a jelentése "horny"-t is jelent ezt azthiszem kanos-ra lehet forditani.

halt: ez olyan mint az angolba a "like" mondatok közbe

sozusagen: ugymond, ugyszólván

Quatsch: hülyeség,nonszensz,

kein Bock: nincs kedvem,

jein: ilyet is hallottam már, ez az ami: Ja és nein együtt..

Mach's gut: Tschüß/Auf Wiedersehen csak kicsit mas.


Addig örülj amig a beszédtüket nem érted.. Amikor Whatsappon irnak, mintha teljesen más nyelv lenne, rengeteg rovidités mint a magyarban..


16f

2018. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!