Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Saját archívumból, gyüjteményb...

Regős László kérdése:

Saját archívumból, gyüjteményből való fotókat, képeket szeretnék megjelölni. Használhatom-e saját nevem mellett a (C) vagy az (SM) jelölést abból a célból, hogy látsszon, azok tőlem származnak? Köszönöm. Üdv: László

Figyelt kérdés

#tulajdonvédelem #saját képek és fotók jelölése #betűjel használata nem regisztrált fotók levédéséhez
2018. febr. 2. 15:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Használhatom-e saját nevem mellett a (C) vagy az (SM) jelölést"


"Azt sem akarom, hogy tulajdonosként, szerzőként tüntessem fel magam."


Ellentmondasz önmagadnak. A kérdésben még a (C) szimbólumot akarod használni, ami a copyright, azaz szerzői jog jele. Az (SM) nem tudom mi: Sclerosis multiplex? Szadomazochizmus?


Döntsd el, mit akarsz, aztán fogalmazd meg érthetően, egyértelműen, Akkor majd kapsz egyértelmű választ is.

2018. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentemben megfogalmaztam, mit is akarok? Az SM-ről egyébként azt olvastam és úgy emlékszem, hogy főleg az USA-ban elterjedt és a nem regisztrált, nem lajstromozott anyagokat jelölheted vele. Mármint azt, hogy azok tőled származnak. Nem te vagy a szerző de tőled származnak! Vagyis a te gyüjtésedből.
2018. febr. 2. 20:28
 13/18 anonim ***** válasza:

Laci bácsi, kendnek igen nehézkes a felfogása, cserébe csökönyös, mint egy szamár.


Kezdjük elölről.


(C) szimbólum a szerzői jogot jelenti. Kend nem használhatja olyan anyagon, aminek a szerzői jogaival nem rendelkezik. Ha megsértődik és toporzékol, akkor sem.


(SM) - nem tudom, mit hallott róla, én semmit, így nem is nyilatkoznék. Zárójelben azért megjegyzem, hogy a hallomás nem jelent semmit.


Továbbá nem tudjuk, hol akarja kend ezeket használni. Otthon, saját magának azt jelölget amit akar. Akár rá is írhatja nagy piros betűkkel az összes képre, amit az interneten meg magazinokban talál, hogy "ez az enyimé". A kutyát nem fogja érdekelni.


Nyilvánosan publikálni, megjeleníteni, megjelentetni, kiadni, terjeszteni, átdolgozni, átdolgozást terjeszteni, stb. - nincs joga. Pont. Ha nem ön a jogtulajdonos, vagy nem rendelkezik a jogtulajdonos írásos engedélyével, akkor nem is töltheti fel az internetre. Még akkor sem, ha nem akar vele pénzt keresni.


Mivel LEGÁLISAN nem töltheti fel, nem oszthatja meg, nem hozhatja nyilvánosságra más szellemi tulajdonát, ezért teljesen értelmetlen az a kérdés, hogy ezeket jelölheti így, úgy vagy amúgy.


Érthető?


Tehát mégegyszer röviden: bármi olyan alkotás, ami nem az ön szellemi terméke vagy nem rendelkezik a jogtauladonos írásos engedélyével annak publikálására, meg kell hogy maradjon otthon. Nem publikálható.

2018. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Semmi gond, nehéz a felfogásom és még csökönyös is vagyok mint egy szamár. Hatvanhat elmúltam és már lehet, hogy szenilis is. Nem sértődöm meg, nyugodtan mondhatsz ilyeneket. Nem gondoltam, hogy ez a kérdés így elhúzódik. De ha már így alakult, vegyünk egy példát. Van egy Képes Sport képem egy futballmérkőzésről 1962-ből. Hogyan kell engedélyt kérnem az akkori főszerkesztő Pásztor Lajostól, hogy azt kitehessem a FB oldalamra és ráírhassam, hogy ez az én gyüjteményem része? Várom a válaszodat "nehéz felfogás" jeligére.
2018. febr. 2. 20:50
 15/18 A kérdező kommentje:

SM = Service Mark

Célja, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy bár a megjelölés nincs lajstromozva, azt a használója védjegynek tekinti.

Ennyit a "sclerosis multiplex"-ről. Ezzel én a témát befejezettnek tekintem mert ez nyilván nem egy vita-oldal. Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

2018. febr. 2. 21:10
 16/18 anonim ***** válasza:

Javaslom egy, a szerzői jogban járatos ügyvéd vagy ügyvédi iroda megkeresését - feltéve, hogy jogkövetően akar eljárni.


Több okból is: egyrészt nem valószínű, hogy a főszerkesztő lenne a lapban megjelent fotók szerzői jogának tulajdonosa. Hogy ki az, azt ki kell deríteni.


Másrészt a szerzői jog bizonyos esetekben elévül, a mű közkinccsé válik - a részleteket ismét olyantól javasolt megkérdezni, aki naprakész a témában.


Harmadrészt viszont amíg ilyesmiről van szó, addig bevett magyar gyakorlat a "leszarom-módszer": bár nem feltétlen jogszerű, de VALÓSZÍNŰLEG a kutya sem fog törődni az ominózus képek jogi hátterével. Vannak olyan témák, vannak olyan megjelenési módok, ahol ajánlott a jogkövető magatartás, mert az ember csúnyán megütheti a bokáját - de egy ilyen gyűjtemény talán nem tartozik ide.

2018. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát, ez tetszett a legjobban! Nem volt hosszú és így a nehéz felfogásommal is megértettem. Soha nem voltam és ma sem vagyok híve a bevált magyar módszernek ("leszarom, nem érdekel...stb) de az valószínű, hogy az ominózus képek hátterével a döglött lőtéri kutya nem foglalkozik majd. Na ezt akartam hallani! Mindenesetre érdekelt, hogy ki mint vélekedik? Köszönöm.
2018. febr. 2. 21:29
 18/18 anonim ***** válasza:

Tehát csak megerősítést vársz, okos szót nem.

Kis színes: Egy bolti plakáthoz felhasználtunk egy olyan fotót, amit amerikai anyagból ollóztunk. Mi baj lehetne?

Hát csak az, hogy a csaj magyar volt, s történetesen pont akkor volt itthon, amikor ment az akció, amit hirdetett a plakát.

Több milliós per lett belőle, amit el is buktunk rendesen.

De azért te csak menj a saját fejed után.

2018. febr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!