Parkolhatok oda?

Figyelt kérdés
Egy elég szűk utcában vagyunk albérletben. A házunk elött csak egy autónak van hely, ott általában a főbérlőnk parkol. Szinte mindenkinek 2-3 autója van az utcában(ahogy a főbérlőnknek is), ezért elég nehézkes a parkolás. Van egy szomszédunk. Elötte van kb. 2 autónak is hely a háza elött. Egy öreg nő lakik a házban egyedül, nincs egy autója sem. Gyakolatilag már máshol nem is nagyon tudunk megállni az utcában, csak az ő háza elött. A ház elött nagy részt sövény van és mindíg megáll ott a víz. Nem szeretek oda parkolni, mivel a sövény miatt nagyon kilóg az útra a kocsi, valamint úgy tocsogol a sárban amikor kilépek. Az elötte lévő résznél van egy kisebb beugrós rész, oda lenne a legideálisabb parkolni.De ha oda állunk folyamatosan leveleket hagy a szélvédőnkön. Ezekben az áll, hogy ne álljunk oda, mert heti egyszer jönnek hozzá kocsival akik vásárolnak neki mivel ő rokkant( szerintem max fejben) és, hogy ne kelljen annak aki vásárol neki messziről cipelni a szatyrokat ezért ne álljunk oda. Holott én is nőként cipelgetem folyamatosan messzebbről a szatyraimat. Múltkor azt írta ne parkoljunk oda, mert ha a mentő vagy tűzoltó jönne, akkor nem tud megállni elötte. Ami szintén hülyeség. Az tény, hogy ahol meg tudunk állni az elött van a kapuja, de csak egy kima kapu, nem kocsifelhajtó. Nem fér ott be autó. Nem gátolom a kapun ki és bejövetelbe, hosz ott van a járda is a kocsi meg a háza között. Beszélni nem lehet vele. Múltkor azért is kötekedett, hogy a kukánk amikor kitettük átlógott az ő háza elé egy pár cm-t. Fenyegetőzik, hogy rendőrt hív, meg ilyenek. Legtöbbször próbálok a sövény mellett megállni, de ha nsgyon nagy ott a víz nem is tudok annyira beállni, kilóg nagyon a kocsi az utra és tuti nem fogok a több mm mély tócsán keresztül kimászni. Teszek valami törvénybe ütközőt?! Lehet bajom ebből, ha kihívja a rendőrséget? Megszegek bármiféle szabályt? Mert tudtommal közterületen oda parkolok ahol akarok.

2018. febr. 4. 12:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért, siettem.
2018. febr. 4. 12:29
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Közterületen sem parkolhatsz ott, ahol akarsz. Az ő háza, ő köteles rendben tartani az előtte húzódó járdát is pl. Ha neki nem tetszik, nem köteles megengedni neked, hogy oda állj a kocsival. Főleg a valóban vásárolnak neki. Ha máshol tócsa van, töltsd fel, tedd rendbe, és parkolj oda.
2018. febr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Reméltem, hogy olyan ír aki minimálisan ért is a törvényekhez. Sikerült megkérdeznünk olyat aki ért a törvényekhez és egy rendőr szerint is közterületen ida parkolunk ahova akarunk, mivel a járda már nem az ő tulajdona, az út széle meg pláne nem. Az önkormányzatnál kérvényezhetné, hogy lehessen sajat parkoloja, mert rokkant..de nem tette. Tehát én aki itt lakom mellette nem fogok másik utcába parkolni mert neki heti egyszer vevásárol valaki...
2018. febr. 18. 18:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Én meg remélem, te is leszel magányos rokkant, és neked is lesz egy "jóakaró" szomszédod, aki csak a saját kényelmével törődik.
2018. febr. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A néni egyértelműen nem fozikailag rokkant, ez köztudott. Ha ennyire nem értetted meg amit írtam, te elöbb leszel olyan. Azért parkoljak másik utcában, mert az ő háza elött hetente-kéthetente negyed órát áll egy autó. Szóval szerinted normális egy olyan enber, aki azért már háborog, mert a kuka 30centire átlóg az ő háza elé amikor kitesszük? Nyilván nem direkt tettem úgy a kukát. Ráadásul egész nap az ablakon les kifelé és ha bárki megállna a háza elött, akkor egyből kiabál neki, hogy menjen onnan. Ha szerinted ez normális dolog akkor biztos te is normális vagy. Bár aki annyira buta, hogy annyit nem tud, hogy a járda és az út az közterület..és még kötekedik is..attól mit vár az ember?!..
2018. febr. 20. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!