Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolhatok-e lakóhelyem...

Parkolhatok-e lakóhelyem előtt mozgáskorlátozott kártyával?

Figyelt kérdés
Feleségem mozgáskorlátozott, ebből az okból is tettem le a jogosítványt és vettünk egy autót. Kiváltottuk a pakolókártyát a számára, és kikérdezett telefonon egy illetékest a használatáról (kormányablakot hívta, azt hiszem), akitől azt a választ kapta, hogy ingyenesen használhatjuk a parkolót, ha a kártyát kitesszük. Természetesen csakis az otthonunk közelében, ahol ugye ő is tartózkodik a nap nagy részében. Ma olvastam egy hírt, ami miatt elbizonytalanodtam, jogszerűen járunk-e el. Mi valóban nem törvényt sérteni szerettünk volna, emlékeim szerint a feleségem elsősorban parkolóbérlet kapcsán telefonált, és akkor kapta azt a felvilágosítást, hogy nem kell vennünk, mert jogosultak vagyunk a parkoló ingyenes használatára. Valaki meg tudná mondani, hogy mi az igazság?

2017. nov. 9. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mozgáskorlátozott parkoló igazolvány személyre szól, nem a járműre - ezt főleg az otthonoktól távolabb ne felejtsd el.

Voltak példák hogy a jogosultat kirakta a sofőr az orvosi rendelőnél, aztán elment bevásárolni, kapott egy ellenőrzést, és büntetés lett a vége.

Az otthonotok közelében egyébként legegyszerűbb lenne az önkormányzattól kérni parkolási, ami állandó lakócímmel rendelkezőknek ingyenes, és nincs probléma, ha elfelejtetted kirakni az igazolványt


[link]

2017. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

A válasz maradt ki az előzőből: igen, használhatod a parkolási igazolványt, nem kell fizetned a parkolásért, és ez érvényes az otthonodtól távolabbi fizetős parkolók többségében.

A ritka kivételek lehetnek problémásak, pl a sorompóval lezárt parkolók egy része (kórházak parkolói ingyenesek)

2017. nov. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! A kártya mindig a kocsiban van, de csak akkor teszem ki, ha a feleségemmel vagyok, vagy - ahogy azt írtam - mikor leparkolok az otthonunk előtt az amúgy fizetős parkolóban. Volt most az egyik hírportálon egy cikk, hogy eléggé meghurcoltak egy apát, aki a beteg gyerekét és a feleségét várta egy mozgáskorlátozott parkolóban, és ez eléggé megijesztett...
2017. nov. 9. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
A rendelet szerint a fizető övezetekben max. egy óra időtartamig várakozhatsz ingyenesen a mozgássérült kártyával. A gyakorlatban ezt nem szokták betarta(t)ni.
2017. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!