Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmondtam a munkahelyemen és...

Krissz92 kérdése:

Felmondtam a munkahelyemen és van 30 nap felmondási idő, de én már kezdhetnék másik munka helyen, ha nem megyek be ledolgozni és fegyelmit kapok akkor a cég meg büntethet engem?

Figyelt kérdés

2018. febr. 9. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Amikor felvételiztél az új helyen ezt tisztázni kellett volna hogy van jelenleg állásod és még nem adtad be a felmondást, és nem feltétlen tudsz hamar kezdeni ha kérik a felmondási időt. Az új cégnél ezt mondhatták volna hogy vagy rögtön kezdesz vagy majd csak akkor ha üresedés lesz ami akár 2-3 hónappal később lesz esedékes.
2018. febr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

"ha nem megyek be ledolgozni és fegyelmit kapok akkor a cég meg büntethet engem?"


Csak el kéne olvasni az előző hasonló kérdésekre adott válaszokat. :)


Ha a dolgozó a felmondási időt nem tölti le, akkor jogellenes lesz a munkaviszony megszüntetése. Ez azt vonja maga után, hogy a cégnek ilyenkor meg kell fizetned a rendes felmondásod esetén járó távolléti díjadnak megfelelő összeget a le nem töltött felmondási idő arányában.


Ezen felül a cég még kártérítési igénnyel is felléphet, ha bizonyítani tudja, hogy hirtelen távozásoddal a cégnek milyen, és mekkora kárt okoztál.


Ha a távolléti díjnak megfelelő összeget önként nem fizeted meg, akkor fizetési felszólítással követelheti. Ha ekkor sem rendezed, akkor bírósági per keretén belül érvényesítheti.


A kártérítési igényét pedig csak bírósági per keretén belül érvényesítheti. Ugyanis ott bizonyításnak van helye, azt pedig csak bíróságon lehet megtenni.

2018. febr. 11. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!