Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Keserű Magnum Defender K56...

Keserű Magnum Defender K56 mennyire alkalmas önvédelemre?

Figyelt kérdés

Adatok: Ólomlövedékes (5,6mm) melyet,6 mm-es riasztó patron indít

Tárkapacitás: 10 db

Csőtorkolati energia: 25-35 Joule

Tudom, hogy ez nem önvédelemre van kitalálva, hanem sportlövészetre, de mivel kb 4- szer erősebb mint a Magyarországon szabályosan tartható légpuskák ezért úgy gondolom megkérdezem. Vagy inkább gumilövedékes alkalmasabb lenne?



2018. febr. 11. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Akkor már tarts rendes pisztolyt. Azzal pont ugyanazt a jogszabályt szeged meg, pont ugyanazt a bűncselekményt követed el, és mégiscsak alkalmasabb a célra, nem?
2018. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válszt. Én nem az utcán szeretném használni, hanem otthon önvédelemre.És úgy tudom ha egyedül vagy csoportosan megtámadnak a saját házamba éjszaka vagy sötétedésben akkor akárhogyan, akármivel mevédhetem magam. DE szerinted alkalmas lenne rá?
2018. febr. 11. 10:31
 3/11 A kérdező kommentje:
*és erőssebb, hatásosabb mint egy gümilövedékes fegyver?
2018. febr. 11. 10:38
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Akármivel megvédheted magad, akár éles fegyverrel is. Egy ilyennek a tartásáért pont ugyanannyira vesznek elő, mint éles fegyverért. Ez ugyanúgy lőfegyverrel visszaélés lesz (a jogos védelem mellett), mint egy éles fegyver lenne. Akkor meg minek elaprózni? Jogi megítélésben nincs különbség a kettő között.
2018. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat!
2018. febr. 11. 11:33
 6/11 Kecske.9000 ***** válasza:

Elöltöltős fegyvernek minősül.

Tarthatod, használhatod de a betörő még fel is jelenthet jelenlegi törvények szerint.😑

2018. júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Teljesen alkalmatlan. A k56 egy hobbi cellovo pisztoly, kb. mint egy flobert. Ha mar keseru, akkor onvedelemre pitbull vagy revenge, esetleg egy tokok zoraki r1gg. Otthonvedelemre onesta(SA, de erosebb es csak negy loves) vagy revenge (DAO).

Ha melyebben a penztaraba nyulsz, elgondolkozhatsz az Alpha pervolvereken is (G020-...-G060)

2018. aug. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nagyon értelen volt az 1/7 és a 4/7-es hozászóló. hi

azt tudjuk mi jár ill mi nem jár érte. a kérdés hogy alkalmas lenne e "kikényszerített önvédelemre.

Hát ha lőfegyver nélkül érkezne a támadó , akkor szerintem igen. Elég sok az a 10 lövedék. pláne fedtlen börfelületen nemigaz?! A másik meg az hogy éles fegyvert nem árulnak csak úgy akárkinek. Szerinted miért a k56 után érdeklődik?? ókostolyás

2020. febr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A gumilövedékestől biztos nem hatásosabb, az vastag ruházaton keresztül is tud véraláfutást okozni simán. A gumis 100-250 joule közelében köpköd.

inkább az hogy az 56-os pontosabb fegyver nem olyan mint az a durung gumiágyú.

2020. febr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem ugyan úgy fogja kezelni az éles lőfegyvert önvédelem esetén a bíróság mint a k56-ost.! az éles fegyverrel simán lelőheted a támadót a k56-ossal meg biztos hogy nem fogod lelőni. tehát az utóbbi esetben nem lesz sérülés. érti?
2020. febr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!