Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tagadó kérdéssel lehet igennel...

Tagadó kérdéssel lehet igennel felelni?

Figyelt kérdés
Ha valaki megkérdezi tőlem, hogy pl.: "Nem vagy éhes?" - és én azt válaszolom, hogy IGEN, akkor az mit jelent? Igen, nem vagyok éhes VAGY Igen, éhes vagyok?

2018. febr. 15. 20:44
 1/6 A kérdező kommentje:
*kérdésre.. sorry.
2018. febr. 15. 20:45
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy éhes? -nem- === ennek jelentése egyértelmű

Ezek alapján meg ha igennel válaszolsz akkor az ellekezője érvényes.

2018. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha a "Nem vagy éhes?" kérdésre IGEN-nel felelek, akkor az azt jelenti, hogy éhes vagyok?
2018. febr. 15. 21:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre nem lehet / nem jó igennem válaszolni. Olyan hülyén jön ki... Ha mindenképpen így szeretnéd megválaszolni, akkor mondd azt, hogy De! De, az vagyok.
2018. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na tehát:

- Nem vagy éhes?

- NEM!

Ez egyertelmu.

- Nem vagy éhes?

- IGEN!

Én ezt mindig egyfajta "helyeslésnek" éreztem, hogy: IGEN, NEM vagyok éhes. Tehát ha erre a kérdésre IGEN-bel vagy NEM-el feleltem fejben, mindig ugyanazt a választ kaptam, miszerint NEM vagyok éhes.

- De ha a "DE" szócskával felelek, akkor az értelmezhető IGENNEK? Tehát akkor lényegében az IGEN válasz azt eredményezi, hogy éhes vagyok, és mégsem "helyeslés"? Van egyeltalán párhuzam az IGEN és a DE között? Mert végülis mind a kettő a NEM ellentéte ..

2018. febr. 15. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de semmi értelme, mert csak zavart, félreértést eredmenyez.
2018. febr. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!