Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Irodai munka vagy fizikai?...

Irodai munka vagy fizikai? Melyiket válasszam? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Negyven éves vagyok. Négy évvel ezelőtt paranoid skizofréniát és nagyfokú szorongást állapítottak meg nálam. Volt két éves tünetmentes időszakom is, de sose lehet tudni, hogy mikor jön elő. (ártalmatlan vagyok, csak olyankor hülyeségeket gondolok mondok és teszek) Két nyelven beszélek középfokon, eddig mindig multiknál dolgoztam, de 9 hónapnál tovább sehol nem sikerült maradnom a betegségem miatt. Igy a CV-m elég rosszul néz ki, mert több rövid munkaviszonyt tartalmaz, bár még így is hívnak multihoz dolgozni, de félek, hogy előjön megint és olyankor munkaképtelen vagyok.

Van egy fröccsentő üzem, (családtagomé) ahol nagyon és vigyáznak rám, tudják a betegségem, ott jelenleg 5 órát dolgozom, de piszkosul fáj a hátam tőle - igaz csak adddig, amíg csinálom. A családom ezt támogatja, és nem szeretnék hogy ismét Bp-en dolgozzam, mondván: úgyis megint lerobbanok, hiába szedem a gyógyszereket. Valahol igazuk van, de elkeserít, hogy a betegségem miatt már csak fizikai munkát tudok végezni. Szívesen csinálom, bár baromi unalmas, monoton és egyhangú.

A multiknál végzett irodai munka pedig ponthogy nagyon nehéz agyilag, mert nincs felsőfokú nyelvtudásom, és idegileg is nagyon megterhel és kimerít, hiába a több pénz.

És a pénz is jóval kevesebb itt az üzemben, bár az egzisztenciám már megvan, így ebből is meg tudok élni. Szüleim támogatnak, nem pénzzel, hanem lakhatással.

Szerintetek is a fizikai munkát válasszam? hiszen ott családban vagyok és vigyáznak rám, és ha kiesek pár hónapra, várnak vissza, mert nem találnak megfelelő megbízható munkaerőt. A szakmám mérlegképes könyvelő.

Köszönöm előre is a véleményeiteket.


2018. febr. 16. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálkozz valami egészen mással, a fizikai munkát hagyd meg utolsó lehetőségnek.

Bár újat keresni valóban stresszes, de szerintem ha sikerül, növeli az önbizalmadat, és ez mindenképpen jót tesz neked. Talán még a betegségedet is jobban kordában tudod tartani.

Én próbálkoznék, hiszen okos vagy, ilyen szakmát nem tud mindenki szerezni.

Ha meg nem sikerül, még mindig ott maradhatsz dolgozni.

2018. febr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

:) A gyárban nekem is fáj mindenem, de a kerítésen túl rögtön jobban vagyok....

Ezzel nem vagy egyedül! :)

2018. febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hát először is kezdjél gyúrni, nemkihagyva a háterősítő gyakorlatokat. Másrészt azt kellene eldöntened, hogy mihez lenne igazán kedved.
2018. febr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. febr. 17. 04:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!