Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kell tudni az adventistákról?

Mit kell tudni az adventistákról?

Figyelt kérdés
Érdemes átállni? Mik várnának rám? Mik a tiltások?

2018. febr. 18. 20:26
 1/4 anonim válasza:
85%

Szia!


Én református családban nőttem fel, 15 éves koromban tértem meg egy ifjúsági táborban, 18 évesen Teológiára készültem, de végül a műszaki pályát választottam. 20 évesen ismerkedtem meg az adventistákkal, több mint 25 éve járok közéjük.


Váltani mindig érdemes, ha az Isten más utakra vezet. Mindehol találhatsz értéket, és persze hibákat is. Nincs tökéletes gyülekezet, felekezet, mert mi sem vagyunk tökéletesek, de ahol szeretet van ott Isten kipótolja a hiányosságokat.


Üdv. Péter

2018. febr. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes keresztény emberek, néhány nyilvánvaló hülyeséggel, viszont néhány nagyon példamutató specifikummal egyszerre.


Pozitívumok:

1. Nem isznak alkolholt, koffeint, nem dohányoznak, nem esznek sertéshúst. Várható élettartamuk hosszabb, mint a többségi társadalomé.

2. Erős összetartó közösségeik vannak.

3. Nagyon mélyen tanulmányozzák a Bibliát, jól is ismerik.


Negatívumok:

1. Kreacionalisták (evolúció ellenesek), komolyan azt képzelik, hogy a Föld max. 5-6 ezer éves.

2. Teológiai elképzeléseikben kissé merevek.

2018. márc. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Háát, én magam is adventista vagyok és az előző válaszolóval nem teljesen értek egyet. Azért az összetartó közösség nem igazán jellemző max magára az egyházra, nem igazán engednek be semmi más nézetet, vallást ugye. De a kasztok igencsak jól elkülönülnek és annál "adventistább" valaki hogy mennyi országos találkozóra jár el és mióta adventista a családjuk. Nálunk pl elítélik azokat a testvéreket akik alacsonyabb iskolai végzettségűek, hányatott sorsból tértek meg és nem engedhetik meg maguknak az utazást.
2018. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 követ62 válasza:

Én is adventista vagyok.

Katolikusból tértem át 23 éve.

Azt viszont tudom biztosra, hogy Isten vezetett közéjük.

Így az első és legfontosabb hagyd, hogy Isten vezessen!

Természetesen szükséges a tanításunkat meghallgatod, elolvasnod. Ami teljes egészében a Biblián akapszik (nincs benne emberi hagyomány, vagy kitaláció) ami Isten szava.

De mindig beszéld meg az Úrral, mert csak Ő tud jó irányba vezetni. Legyél Vele nagyon szoros és mély kapcsolatba!


Ahogy Péter is mondta az emberek különbözőek. De a Biblia is azt tanácsolja, ne emberekre tekintsünk.


Köszönjük a kettes hozzászólónak a pozitív értékelését.

Az utolsó kettőhö gondolatához annyit fűznék.

Lehet, hogy merevnek tűnik kívülről, hogy ragaszkodunk egy tökéletes, változhatatlan Istenhez és az Ő tanaihoz. Amit ugye a Bibliában találunk. Abban pedig az van, hogy mindent Ő teremtett egyetlen szavára és nem evolúció útjánjöttünk létre. És a 6-ezer év kiszámítható a Bibliából. Ami szerintem ehhez a sok gonoszsághoz bőven elég, még sok is amit az emberiség produkál.

Tehát, ha baj, hogy Neki hiszünk akkor igen ez hibánk.


A hármas hozzászóló szintén azt vázolta fel mennyire különbözőek az emberek. Tartozzanak bárhová.

A 23 év alatt már én is rácsodálkoztam néhány testvérre (vagy magát annak mondó emberre), hogy lehet olyan amilyen hívő létére, de Isten erre is választ ad.

Az "aratásig" (Jézus eljöveteléig) együtt nől a búza (igazak) és a konkoj (elkárhozók) és CSAK EGYEDÜL Jézusnak van joga "kigyomlálni".

Addig pedig gyakorolhatjuk rajtuk a türelmet. És azt a szeretetet amit azok iránt kell gyakoroljuk akiket nehéz szeretni.

Nem mondom, hogy a mi gyülekezetünkben nincsenek nehéz természetű emberek, de túlnyomó részt olyanok vannak akik szeretetteljesek, toleránsak, segítőkészek.


Kutass és döts az ÚR vezetésével!

2018. ápr. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!