Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek a feladata a belterületi...

Kinek a feladata a belterületi mellékutak karbantartása, járhatóvá tétele?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy tavaly vidéken vásároltunk egy ingaant.

Ez a falu első (utolsó) utcája.

Természetesen láttuk, hogy elég sáros az utca, de gondoltuk, az önkormányzat segít annyiban,hogy rendbe teszik.

Ez kb 100 méteres utca, mi lakunk az utolsó házban. Mindösszesen 3 lakott ház van az utcában, és két lakatlan. Később szembesültünk vele, hogy mezőgazdasági gépekkel itt jár ki az összes gazda. Bementünk az önkormányzathoz, a jegyző nővel sikerült beszélnünk ez ügyben, de sajnos nem bíztatott semmi jóval az úttal kapcsolatban.

Azt mondta, hogy esély sincs arra, hogy megcsinálják, mert gyéren lakott utca, és nem kapnak rá támogatást, meg hogy fölösleges, mert a gazdák itt járnak át a földjeikre, és úgy is felhordják rá a sarat.

Meg, hogy miért nem vettünk beiebb házat.

Ma már ott tartunk a csapadékos tél után, hogy a kukások se jönnek be az utcába, csak ha megfagy.

Ez tényleg így működik?

A falu utolsó utcája nem ugyanolyan mint a falu közepén? Az utolsó utcára más szabályok vonatkoznak? Nem kéne szemlézni? Járhatóvá tenni?

Kinek tehetek panaszt?

Vagy hozassak én pár kocsi zúzott követ? És gereblézzem szét?

Válaszukat előre is köszönöm.



2018. márc. 3. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Az önkormányzat feladata.

De rajtuk múlik, hogy költenek-e rá. Nincs rá semmi jogszabály, hogy minden utcának azonos minőségűnek kellene lenni.

Annyit azért meg szoktak tenni, hogy ha aszfaltot nem is csináltatnak, de zúzott kővel megterítik az utat.

Én eddig még csak Pest megyében találkoztam olyannal a '70-es évek óta, hogy még kavics sem volt.

Beszélj az önkormányzati képviselőddel, hátha ér valamit.

2018. márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Falra hányt borsó.

Tegnap is elakadtam.

2018. márc. 9. 10:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Az összes ott lakóval beszéld meg, hogy minden nap bemegy valaki érdeklődni, hogy hol tart a dolog. Az idegesítés kb. olyan hatásfokú, mint a csúszópénz, csak olcsóbb.

Ha ti bírjátok tovább idegekkel, akkor lesz valami megoldás, legalább pár kocsi kavics. Tudok esetekről, amikor az illetékes már nem bírta tovább, és inkább engedett.

2018. márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam rajta, hogy lefényképezem, és kirakom néhány oldalra, közösségi oldalakra, valami kis megalázó kommenttel.

Télleg nincsenek nagy igényeink,

Csak, hogy el

2018. márc. 12. 06:50
 5/5 A kérdező kommentje:

tudjunk járni az utcában.

Zúzott kő, vagy a leg egyszerűbb burkolat. Kicsit szerintem a gazdákat is meg lehetne fogni, mert mind itt járnak keresztül a gépeikkel.

2018. márc. 12. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!