Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gáz- riasztó fegyvert (gumilöv...

Gáz- riasztó fegyvert (gumilövedék kilövésére alkalmas) gyakorlás céljából használhatok a saját, illetve családi (após-anyós, nagyszülő) magántulajdonban lévő (kül- és belterületi) elkerített kertben?

Figyelt kérdés
Nem találtam a törvényben erre vonatkozó részt. Viselési engedéllyel rendelkezem, de magánterületen nem szükséges. Szomszédokat nem ismerjük jól, nem szeretnénk mindenkihez bekopogtatni, hogy "csókolom, ma egy órát fogunk lövöldözni gázfegyverrel, ne tessék hívni a rendőröket". Gondolkoztam, hogy előre szólok a rendőrségnek, de akkor lehet kijönnek ellenőrizni, és akkor anyósom agyvérzést kap, mert nem érti ezeket a dolgokat (mint ahogy semmi más egyebet sem). Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

2016. márc. 25. 08:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

IGEN! Használhatod!


VISZONT!!!!!


A csendháborítás,már nincs időszakhoz kötve,azaz ha akar felnyom a szomszéd a hang miatt.


De semmi gond! Csináld úgy,hogy ne tudjon lefotózni/lefilmezni,hogy tőletek jön a zajforrása. Ekkor,ha kijönnek a sünök,csak annyit kell mondani,hogy ti is hallottátok,de azt hittétek,hogy a szomszéd az. :)

2016. márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Azt nem tudom megoldani, hogy ne tudjanak lefotózni, de szerintem azt senki nem tenné. A csendháborítás nem hinném, hogy gond lenne, nem huzamos ideig tartana, max negyed óra. Inkább attól tartok, hogy valaki megijed, betelefonál a rendőrségre, azok meg ránk küldik a TEK-et, utána meg kapom az ívet az anyóstól. Végeredményben egyedül az anyós itt a gond, mert amúgy simán mondanám a rendőröknek, hogy jöjjenek ki akár leellenőrizni.

2016. márc. 25. 09:08
 3/25 A kérdező kommentje:
Végül felhívtam a rendőrséget, és egy nagyon kedves rendőr hölgy utánanézett, és megadta a választ. A 253/2004. tv. 38§ (4) szerint "A fegyver az engedélyezett célra, valamint lőtéren lőgyakorlatra használható." Az engedélyt önvédelmi célra állítják ki, azaz a kertben nem lehet vele gyakorolni. Ezúton is köszönöm szépen neki!
2016. márc. 25. 11:03
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Arra készülj fel, hogy ha a szomszédok "hozzászoknak" a lövöldözéshez, már akkor sem fognak a jardra telefonálni, amikor szükség lenne rá - márpedig a riasztófegyvernek ugye ez a lényege.
2016. márc. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Na de ha nincs engedély?? Mert az ugye nem kell, ha magánterületen tartod/használod....
2016. márc. 25. 11:06
 6/25 A kérdező kommentje:

11:04


Itt egy egyszeri, rövid ideig tartó gyakorlásról lett volna szó. Tök mindegy, ennyit nem ér az egész.

2016. márc. 25. 11:08
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Amikor írtam, még nem láttam a fél perccel korábbi válaszodat. :)
2016. márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

1. HATÓSÁGGAL CSAK ÍRÁSBAN KOMMUNIKÁLUNK!

2. MAGÁNTERÜLETEN a LŐFEGYVEREK kivételével minden más "fegyver" használható! Lég,gáz,airsoft,...


A SÜN hazudott!!! Vagy hülye!!!

2016. márc. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

1: akkor miért van telefonszámuk?

2: a jogszabályt meg most találta ki, ugye?

2016. márc. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Magánterületen való használatra csak a max 7,5J csőtorkolati sebességgel rendelkező fegyvereket említi.

Ha írásban tettem volna fel a kérdést, pár hét biztos lett volna a válasz. De egyébként rögzítik a beszélgetést, tehát hivatkozni lehet arra is.

2016. márc. 25. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!