Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Muszáj állandó lakcímemnek...

Muszáj állandó lakcímemnek lennie?

Figyelt kérdés
Egy távoli rokonnak egyszer megengedtük, hogy hozzánk költözzön, és bejelentkezzen állandó lakcímre. Viszont már 10 éve elköltözött, és még mindig nem hajlandó kijelentkezni. Jelenleg albérletben lakik, ahova nem engedik állandóra bejelentkezni. A minap egy kormányablakot útba ejtettem, és kértem lakcím bejelentőt. Meglepődve tapasztaltam, hogy nem lehet megszüntetni a lakcímet! Azt mondták, hogy állandó lakcímet csak úgy lehet kijelenteni, ha külföldre költözik az illető. Tényleg így van?

2018. márc. 4. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ki mondta ezt az ökörséget?

Az ingatlan tulajdonosa bármikor kijelentheti.

2018. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tulajdonos vagyok, és sajnos nem tehetem. Az egyetlen, amit tehetek, hogy fiktiváltathatom. Viszont ettől nem lesz új lakcím kártyája. És az nem jár le, mint a személyi, hogy pár éven belül kap újat a személyivel, amiben már nem lesz benne. De ez a fiktiválás is már előrelépés, mert a korábbi verzió az volt, hogy 3 hónapunk lett volna a költözés után erőltetett kijelentére. Csakhogy akkor mi még úgy tudtuk, hogy megtette, és sajnos hittünk neki.
2018. márc. 5. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!