Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Villanysütő vagy gázsütő?...

Villanysütő vagy gázsütő? Honnan tudod hogy villanyos vagy gázos?

Figyelt kérdés

Vettünk egy lakást az előző tulajdonos itt hagyta a konyhába a tűzhelyet. Pelgrim típusú. Felül gázos a sütő részt meg nem tudom megállapítani. Kezdő háziasszony vagyok. Ráadásul az egyik gomb is hiányzik róla. Miből látom hogy elektromos vagy gyufával kell begyújtani tehát gázos? Van a gombok között egy időmérős is.


Köszi


2018. márc. 4. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha elteketed a gombot és melegszik, akkor elektromos. Ha gázszag lesz, akkor gázos.
2018. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi de melyiket tekerjem? ugye írtam hogy az egyik hiányzik. A 4 fenti gázos megvan az ok meg van 3 a sütőhöz abból egy nincs meg (gomb).
2018. márc. 4. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy fotót nem tudsz csinálni a kezelőpanelről, meg egyet a sütő belsejéről? Bármi lehet ennél a márkánál is, mert van ebből is olyan, ami kombinált, szóval a főzőlap gáz, a sütő villany, olyan is, ahol a sütő is gáz és olyan is, ahol a sütő gáz, de van grill funkció is, ami viszont villanyos.

Nézegettem képeket, de csak olyat találtam, ahol az időzítő jobb oldalt van, nem a gombok között.

Az, hogy van villamos betáplálása is, az még nem feltétlen jelenti azt, hogy villannyal működik a sütő, mert most már szinte alap egy tűzhelynél, hogy van szikráztató (szóval nem kell gyufával begyújtani), az pedig igényel vill. betáplálást.


Ha tudod melyik a sütő gombja, s azt kinyitod, majd megnyitod, hallani fogod, hogy onnan jön a gáz, ha külön van a szikragomb, akkor azzal betudod gyújtani, ha egybe van építve a gázgombbal, akkor azt nyomva tartva begyújt. Ha nem hallod és nem érzed, hogy jön a gáz, akkor villamos, ebben az esetben is viszonylag hamar fogod érezni a hőt, hogy melegszik.


Párod nem tudja megállapítani?

2018. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!