Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek sikerűlni fog?

Tamin kérdése:

Szerintetek sikerűlni fog?

Figyelt kérdés

8. osztályos diák vagyok Romániában.

Mostanában a képessegi vizsgára iranyuló félelmem hatalmas mérteket önltött, ami nem túl jó, így is gyógyszereket szedek szorongásra, amellyel 2 hónapja kerűltem be a korházba. Rengeteg leckével maradtam le, de úgy-ahogy betudtam pótolni, és tanulni. Matematika az egyetlen kivétel. Sohasem voltam valami jó matematikából, de azért nem nevezném rossznak magam, viszont fontos tananyagokrol maradtam le, és régebbi leckék, amelyeket értettem, nem mennek(részben a gyógyszereknek köszőnhető).

Mértan eddig sem ment jól, most nulla vagyok belőle. Algebra még erthető, de egyre nehezebben. Holnap írunk egy szimuláré tesztet matekból és felek a végeredménytől. 3 hónap múlva pedig a valódi vizsgát írjuk. A kérdésem az lenne, hogy 3 honap alatt át tudnám venni egyedűl az egesz évi felvett leckéket visszamenőleg? Nagyon félek most, mivel (eddig sem volt jó logikám) a gyógyszerek amelyeket szedek erőteljesen tompítanak, koncentráció zavaraim vannak. Amelyik iskolaba szeretnék menni (mivel csak ez magyar, nincs más választasom) 2.50 el be lehet jutni. (Romaniában máshogy vannak az osztalyzások, 10 a legnagyobb média) jelenlegi összmédiám 9,30. Amit nem a matek erősít, hanem a többi tantárgy. A vizsgán matekből, romanból és magyarból írunk. Magyartól nem félek, 9 esre állok belőle, de a román és a matek. Egy szót sem tudok románból. A matek sem megy. Teljesen kétségbe vagyok esve.



2018. márc. 5. 18:20
 1/3 Teknősbéka25 válasza:

Szerintem,először is,fogj egy füzetet.Olvasd át az anyagokat sorjában,és ahogy te tudtad értelmezni,úgy írd a füzetbe.Használj sok színt,hogy tudd a leckéket színekhez kötni.Az fontos,hogy röviden írd le.És a másik,meg hogy oszd be a napjaidat!Nekem használt,és ajánlom a jógát,jobban tudsz koncentrálni.

Ha nem túl személyes kérdés,Románia melyik megyéjében élsz?

2018. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én Magyarországon tanulok, nem értek a román oktatási rendszerhez. Ugyan én nem éppen a te helyzetedben voltam, de nekem is nagyon össze kellet magam szednem matekból. És a kérdésedre a válasz: Egyértelműen sikerűlhet! Sok küzdéssel, odaadással, türelemmel és olyan ponttal, hogy jó akkor én most föladom. De soha ne tedd! Nem motivációs beszédet akarok mondani, de tényleg csak rajtad múlik és ne a helyzeted mögé bújj. Tanulási tippek: Internet számomra rengeteget segített, valamint van egy csomó matekos telefonos applikáció gyakorló feladatokkal (szerintem románul is és akár nyelvet is tanulhatsz vele, de magyarul van egy csomó.) Gyakorolj sokat, nézd me mi megy nehezebben és azt jobban gyakorold. Jegyzeteld, ami nem megy, nézz utána, óra végén kérdezd meg a tanártól (persze, ha hajlandó foglalkozni veled), ha nem, akkor az interneten is utána tudsz járni. Javaslom, hogy minimum 21 héttel a vizsga előtt már időre csináld a feladatokat és mindig javítsd ki magad őket. (Gondolom, fent vannak az előző évi vizsgák, ha nincs fent bocsi.). Remélem sikerülni fog Neked!Én ismeretlenűl is szurkolok! ;)
2018. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Romániai magyar vagyok, itt írtam én is a felvételiket, csak matekre tanultam kb 5 órát egész félévben és jól sikerült, bekerültem oda ahova akartam.Szerintem menj el pár külön órára, ott a tanár megtanítja hamar amit kell.Sok sikert neked és ne izgulj, simán fog menni, nem nehéz.
2018. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!