Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyit fizet az üzemi baleset...

Mennyit fizet az üzemi baleset 100% kos táppénz? Bruttó kb 81500 közmunka netto 54000 ezret kapok csempe elvágta az ujjam érdekel hogy mennyit kapok 54 nel kevesebvet vagy többet?

Figyelt kérdés

2018. márc. 7. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csonkolásos baleset történt, vagy mi? Csempén semmi olyan rész nincs, ami elvághatná az ujjadat.

Ha pici sérülés érte a kezed, az egy sebtapasz, vagy kötés, 1-2 nap kényelmetlenség.

Mivel azt írod, hogy teljes fizetéssel voltál/vagy táppénzen, akkor nem kapsz semmivel sem kevesebbet.

Továbbiak pedig attól függnek, volt-e felelőse a sérülésnek. Te hibáztál, vagy más. Balesetvédelmi oktatásban részesültél-e. A használt eszközök és védőfelszerelések előírásszerűek-e.

2018. márc. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Ez most komoly kérdés?

Csontig vágtam már be én is az ujjam de leragasztott sebbel simán tudtam dolgozni.

Ilyenre táppénz? A cég, önkormányzat helyében jól fenéken rugnálak és el zavarnálak.


Nem csodálom, hogy azt mondják, hogy közmunkás csak az lessz aki nem akar dolgozni csak a segély miatt muszály elmennine.

Tényleg az ablakon dobálja ki az ablakon a kormány a pénzt mert nem érnek semmir se.

2018. márc. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát kritikákat Köszönöm de a baleset ugy történt hogy vizvágo csempe vagoval dolgoztam egy kis méretű vagott darabot kellett méretre szabnom és ennek már vagva volt az eggyik oldala és védő eszközöket nem biztositottak kicsuszott a kezemből és jelzem.a csempe vagott oldala 2 cm mélyen bevagta az ujjam! Jegyzőkönyvet megcsintak vartak is az ujjam most sinbe van rakva már egy hete! De a kérdésre nem kritikát várok Köszönöm!
2018. márc. 8. 08:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha picit gondolkodnál, akkor a kritikát jogosnak tartanád.

Te magad írod, hogy a fizetésed 100%-át kapod táppénz gyanánt. Akkor miért kell megkérdezni, hogy kevesebb-e?


Azért firtattam a körülményeket is, mert nagyon nem mindegy, hogy mondjuk az illető részegen megy be, s lefejeli a körfűrészt, vagy minden utasítást betart, de a gép meghibásodik, s azért történik a baleset.


Ahogyan írod, a berendezés nem volt megfelelő. ez alapján akár egy komoly kártérítésre is igényt tarthatnál súlyos sérülés esetén.


A teljes bér mindenképpen jár.

2018. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!