Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik, ha véget ér...

Mi történik, ha véget ér 2020-ban a trianoni békeszerződés?

Figyelt kérdés
Van rá esély, hogy visszacsatolják hozzánk régi Mo. akár csak egy részét is?

2018. márc. 8. 17:16
 1/7 anonim válasza:
70%
Semmi,100 éves évforduló lesz.Ennyi.Mit akarnál visszacsatolni?Csak a baj lenne vele,szociális katasztrófát okozna,nem csak magyarok élnek az elcsatolt területeken,vegyes az összetétel.
2018. márc. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1947 óta egy másik szerződés van hatályban, tehát a kérdés okafogyott.
2018. márc. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Még csak az sem igaz hogy 100 évre szólt volna vagy lejárna. Sötét emberek terjesztették ezt egy időben (egybites turbómagyar, aki szerint Trianon lejár, ő már csak tudja mert ő hungarista). És persze már érvényben sincs, és eleve nem szokás földterületeket csak úgy oda-vissza dobálni. A békeszerződés sem csereszerződés volt, sem adásvételi speciális feltételekkel, sem ingatlanügylet vagy bármi más amit csak úgy megtámadnak. Másrészt a feltételeit elfogadták, tehát nincs mit visszacsinálni rajta, bekopogni vissza a franciákhoz hogy bocs, mégsem adjuk oda, vagy már elég sokáig tart a bünti és inkább ne legyen tovább...


A visszacsatolásnak amúgy csak negatív hatása lenne, azon is túl hogy még több nyugdíjast, munkanélkülit meg kátyús utat kapna az ország, hogy gondozza őket tovább.

2018. márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:
93%

1. A Trianoni békekötés nem tartalmaz időtartamot. (Mint ahogy egyetlen békekötés sem. Miért, minek tartalmazna ilyet?) A hoax ellenére nincs semmiféle ilyen záradék benne.


2. A békeszerződés régen nincs érvényben. Részben 1937-ben szegtük meg, mikor nem tartottuk be a fegyverkezési korlátokat. Részben 1938-ban az első bécsi döntéssel veszítette érvényét, mikor területeket kaptunk vissza Csehszlovákiától, Romániától. Részben 1947-ben veszítette érvényét, mikor aláírták a II. világháborút lezáró párizsi békeszerződést, ami ugyan szinte teljes egészében a trianoni határokat állította vissza, de a trianoni békeszerződés hatályát nem.


> Van rá esély, hogy visszacsatolják hozzánk régi Mo. akár csak egy részét is?


Nem, ebben senki nem érdekelt. Tulajdonképpen még mi sem egyelőre, sem a magyarországi magyarok, sem az elcsatolt vidékeken élő magyarok. Nyilván aki magyar, annak fáj a trianoni béke, az ember vágyna arra, hogy ezt a történelem idővel kárpótolja, de az ország nehéz helyzetbe kerülne valamelyik terület visszacsatolásával. Részben a többi, esetleg még vissza nem csatolt terület országai sokkal ellenségesebbek lennének, pl. ha visszakapnánk akár csak egy felvidéki vármegyét, lehet, hogy román katonai mozgósítások lennének. Másrészt ha még békés mederben is lehetne tartani a történéseket, a következő választáson – a visszacsatolt területeken élő más nemzetiségeknek magas létszáma miatt – román, szlovák, szerb pártok jelennének meg, a politika sokkal zavarosabb lenne. Gazdaságilag is sokat rontana az országnak.


Erdély esetén a határmenti területek teljesen elrománosodtak, a Székelyföld környéki magyarok sokkal jobban járnának egy autonómiával. De úgy alapvetően az lenne a leginkább előremutató, hogy most függetlenül attól, hogy egy adott terület melyik országhoz tartozik, aki az elszakított területeken magyar, az félelem és hátrány nélkül tudjon magyarként élni, magyarul beszélni, magyarul tanulni, magyarul ügyintézni. Nemzetiségből, kultúrából adódó konfliktusok lesznek, mint ahogy mindig is voltak, de a cél az lenne, hogy ezek ne legyenek sokkal húsbavágóbbak, mint mondjuk a keresztény-ateista, a bal-jobboldali, a húsevő-vegán konfliktusok.

2018. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A Trianoni békeszerződésnek nincs "lejárati dátuma, ráadásul már régen "felülírta" az 1947- es Páriszi béke. Arról nem beszelve, hogy a rendszerváltás után, "Alapszerződéseket" kötöttünk a szomszédos államokkal, melyekben a felek, kölcsönösen kijelentik, hogy nincsenek területi igényeik egymással szemben.
2018. márc. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként gondolod, ha bármi alapja lenne, nem "kapna szerepet" a választási "csatározásokban"?
2018. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Még hányszor lesz ez a kérdés feltéve? Az elmúlt hónapkban gyakorlatilag minden Trianonnal kapcsolatos kérdés erről az urban legend-ről szól. Olvasd már vissza a haverjaid kérdéseire adott válaszokat, vagy csak életedben egyszer próbáld meg a google keresőjét álomvilágban élő turbómagyarok mítoszai helyett hasznos információkra haszmálni. Soha sem volt ilyen záradák, vagy megállapodás, hogy 2020-ban minden vissza jár. Még ha lett is volna, teljesen lényegtelen lenne, mert a Párizsi békeszerződés felülírta az egészet. Területeket nem szoktak csak úgy adogatni. Képzeld el mi történne a világban ha így lenne. Románok a Tisza vonaláig akarták a határokat, a németek egész Európát akarták, svédek visszacsatolhatnák magukhoz a norvégokat és finneket. Oroszok vissza állítanák a volt szovjet területeket. Nincs olyan nép aminek ne lenne valami kisebb-nagyobb területi vitája más népekkel, de ilyen orbitális baromságot, mint ez a 2020-as maszlag tényleg csak olyanok találnak ki, akik 24/7 erre elégítik ki magukat....szerezzetek inkább barátnőt, ahelyett, hogy hülyeségekkel foglalkoztok.
2018. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!