Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy írják olaszul?

Hogy írják olaszul?

Figyelt kérdés

Hogy írják olaszul ,hogy: bízz magadban

(Tetoválásnak eretném)



#olasz #írás #tetoválás #bízz magadban
2018. márc. 9. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Credi in te stesso (nőnemben stessa)!

vagy

Abbi fiducia in te stesso (nőnemben stessa)!

2018. márc. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tuti biztos mert én eddig ezerféle mondatot láttam amire ezt mondták h azt jelenti ?

Pl: fida di te

Fidati do te setesso

Meg most amit te írtál. Nem tudom melyik a megfelelő...

2018. márc. 9. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:

A "Fida di te" azért nem jó, mert az kb. annyit jelent, "bízz benned", a stesso mindenképp kell a mondatba, ráadásul a bízni valakiben az olaszban visszaható ige (fidarsi, E/2 felszólító módban fidati), ezért a "ti" szócskára is szükség van.


A "Fidati di te stesso" (gondolom, ez akart lenni a második) nyelvtanilag helyes, viszont szerintem túlságosan nyelvtörő, főleg ha olaszosan, azaz gyorsan, kicsit hadarva mondod ki, de lehet csak nekem okoz ez gondot. :)


Szerintem a "Credi in te stesso" lenne a legjobb, bár ez szó szerint azt jelenti, "higgy magadban".

2018. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2018. márc. 17. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!